AIDS tema yra aktuali visame pasaulyje, tai pat ir Lietuvoje. Mokiniai mažai žino apie šią ligą. Dažnai informacija yra netiksli, nepilna, mokiniai neįvertina esamos situacijos ir ligos grėsmės. Per Pasaulinę AIDS dieną ( gruodžio 1 d. ), Rudaminos F. Ruščico gimnazijoje mokiniams buvo pravesta paskaitą : „ Neduok šanso Aids“, kurioje dalyvavo 9-12 klasių mokiniai. Paskaitos tikslas: supažindinti mokinius su AIDS problema, užsikrėtimo ir apsisaugojimo būdais, o t. p. ugdyti toleranciją sergantiems AIDS. Tarptautiniu prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS žmonėmis simboliu, raudonais kaspinėliais, mokyklos aktų salėje pasipuošė 9-12 klasių mokiniai. Aktų salėje buvo dalinami informaciniai lankstinukai su anti AIDS reklama, kuriuos paruošė 10 klasės mokiniai.

Pasakitą prasidėjo grupės Queen solisto Fredžio Merrkiuri, kuris mirė nuo AIDS, daina: The Show Must Go On.

Pranešimus skaitė medicinos specialystė, soc pedagogė S. Juodelienė ir biologijos vyr. mokytoja K. Voitechovič.

Paskaitą buvo baigta žodžiais: „ Pamiętajcie, że każdemu człowiekowi należy pomóc. Jeśli zauważycie, że wasz znajomy bierze narkotyki, nie ukrywajcie tego, Powiadomcie dorosłych, bo w ten sposób zrobicie tej osobie przysługę.”

Bet tai dar neviskas....

Visą savaitę mokiniai piešė plakatus su Aids antireklama, plakatai buvo eksponuojami ant gimnazijos sienų. Originaliausi mokinių plakatai buvo įvertinti, o mokiniai apdovanuoti diplomais.