Profesijų paroda „Karjeros diena” 23-03-24

Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje „KARJEROS DIENA“ pamažu tampa reguliariu ir laukiamu renginiu. Pernai dešimtokai ekonomikos mokytojos ir mokyklos psichologo padedami ruošė pirmąjį renginį apie karjeros galimybes baigus mokyklą. Tada buvo pristatomos įvairios aukštąjį išsilavinimą teikiančios įstaigos, bet dažniausiai buvo pasirinktos pristatyti universitetų teikiamos studijų kryptys. Tuo tarpu šiais metais, kartu su mokiniais buvo nuspręsta parodyti profesinių mokymo centrų teikiamas mokymosi kryptis. Renginio tikslu buvo parodyti kelią mokiniams norintiems anksčiau įgyti profesiją, dar nebaigus dvylikos klasių pradėti mokytis amato ir anksčiau įeiti į darbo rinką. Mokiniai rengdamiesi pasirinktos profesijos pristatymui tobulino visas mokykloje ugdomas kompetencijas. Lavindami savo kultūrinę kompetenciją mokiniai stengėsi sąmoningai dalyvauti kultūriniame renginyje, aktyviai ir aiškiai išreikšti savo paruoštą medžiagą klausytojams.

Pažinimo kompetencija buvo lavinama atkakliai renkant duomenis prezentacijai, juos kritiškai vertinant ir atrenkant tik tinkamą rastų duomenų kiekį. Pažinimo kompetenciją lavinosi ir renginio klausytojai, jie išgirdo daug jiems naujos ir naudingos informacijos. Renginio metu buvo ugdoma visos gimnazijos bendruomenės pilietiškumo kompetencija, nes visos pristatinėjamos įstaigos buvo iš mūsų mylimos Tėvynės, kas turėtų paskatinti augančius piliečius likti mokytis ir dirbti Lietuvoje. Dirbdami grupėse mokiniai ruošiantys pristatymus ir stendus ugdėsi socialinę ir emocinę kompetencijas palaikydami draugiškus tarpusavio santykius paskirstant darbo grupėje atsakomybę ir uždavinius. Mokiniai labai kūrybingai pateikė savo pasirinktos profesijos informaciją savarankiškai sukurtuose lankstinukuose. Kiekviena grupė apipavidalino savo grupės stendą bei paruošė prezentaciją pristatymui, kuo lavino skaitmeninę ir kūrybiškumo kompetencijas. Sunkiausias, bet naudingiausias buvo komunikavimo kompetencijos ugdymas. Prezentacijas pristatantys grupių atstovai mokėsi etiškai, suprantamai ir raiškiai perduoti paruoštą informaciją žiūrovams.

Renginį paruošė IIG klasių mokiniai, gimnazijos psichologė Elena Vanifatova ir ekonomikos mokytoja Agneška Bogumilo.