STEAM užsiėmimai VU „Gyvybės mokslų centre“ 23-01-10

Sausio 10 dieną Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos IIGb ir IIGc klasių mokiniai su chemijos mokytoja metodininke Honorata Romanovska dalyvavo „VU Gyvybės mokslų centro“ netradicinėse edukacinėse veiklose.

Praktinis užsiėmimas, kurį vedė Gyvybės mokslų centro Biochemijos instituto lektorius Zigmantas Žitkus, vyko mokomojoje laboratorijoje. Gimnazinių klasių moksleiviai, dalyvaudami STEAM užsiėmimuose, finansuojamuose iš kokybės krepšelio lėšų, atliko bandymus su sidabro veidrodžio reakciją bei kokybinės aminorūgščių atpažinimo reakcijas.

Užsiėmimo metu mokiniai išbandė įvairias ir įtraukiančias chemines reakcijas. Taip pat nagrinėjo svarbias chemines medžiagas bei laboratorinius prietaisus. Moksleiviams buvo paaiškinta, kad beveik visos šiame darbe naudojamos medžiagos yra labai pavojingos, todėl dešimtokai darbą atliko kruopščiai, atsakingai ir įgijo daug naujų žinių.

Ši diena buvo puiki galimybė pakeisti kasdienes tradicines pamokas įdomiomis patyriminėmis veiklomis. Mokiniai po turiningai praleistos dienos, kupinos eksperimentų ir atradimų bei praturtintos naujomis žiniomis, ilgai diskutavo ir dalijosi patirtais įspūdžiais.

Sylvester Veikšnia, IIGC klasės mokinys