STEAM mokymai Gyvybės mokslų centre 22-12-16

2022 m. gruodžio 16 d. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos IGA ir IIGA klasių mokiniai, lydimi fizikos mokytojos A. Bogumilo, vyko į VU Gyvybės mokslų centrą.

Mokiniai turėjo galimybę trumpam pasijusti studentais ir išklausyti gerb. prof. Osvaldo Rukšėno vedamą paskaitą „Ką žinome apie smegenų veiklą?“. Paskaitos metu buvo aiškinama apie smegenų veiklą, dydį bei masę. Buvo pateikti skirtumai tarp moteriškos ir vyriškos giminės smegenų veiklos. Profesorius paaiškino, kokie žmogaus gyvenimo tarpsniai yra ypač svarbūs smegenų vystymuisi. Buvo pateikta, kaip žmogaus smegenų veiklą paveikia alkoholis, tabako gaminiai ir psichotropinės medžiagos. Profesorius parodė, kaip laikui bėgant keičiasi smegenų žievės storis.

Paskaitos metu buvo pateikta pati naujausia informacija ir medžiaga. Pasirodo, žmogaus organizmo funkcionavimui reikalingi ne tik smegenys ir vidaus organai, bet ir mikrobiomai, kurių nematome plika akimi. Labai naudinga buvo sužinoti, kad žmogaus smegenų veiklą silpnina hormoniniai vaistai ir anabolikai. Buvo pastebėta, kad žmogaus smegenų išsivystymą skatina ne tik protinė veikla, bet ir sportas, šokiai, muzikavimas. Tikimės, kad mokiniai pritaikys įgytas žinias ir pasidalins jomis su kitais mūsų bendruomenės nariais.

Mokinių išvyka buvo suorganizuota ir apmokėta pagal projektą „Kokybės krepšelis“.