Tarptautinė tolerancijos diena priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupėse 22-11-16

16 listopada w zeróweczkach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Symbolem tego roku był Dom Tolerancji.

Głównym celem tego dnia było uświadamianie o niebezpieczeństwie związanym z konsekwencjami dyskryminacji, kształtowanie w sobie mechanizmów empatii i tolerancji wobec innych, rozwijanie umiejętności wyrażania uczuć, kształtowanie w sobie prawidłowych postaw społecznych.

Budowaliśmy magiczny dom – łączący wszystkich ludzi na świecie, dom rozwijający najpiękniejsze uczucia, dom w którym są otwarte drzwi dla każdego. Tolerancja polega na szacunku i uznaniu bogactwa różnorodności kultur na świecie, oraz sposobów na bycie człowiekiem i jest harmonią w różnorodnośći wobec innych. Tolerancja to szacunek do wolności innych ludzi, którzy mają odmienny styl życia . W każdej grupie w tym dniu odbywały się zajęcia, podczas których dzieci uczyły się prawidłowych postaw społecznych, oglądały filmiki edukacyjne oraz wykonywały grupowe i indywidualne prace plastyczne ,wykorzystując różne metody.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ilona Maciulewicz