Europos kalbų diena priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupėse 22-09-26

„Kto języki obce zna,

ten się całkiem nieźle ma.

Jakie święto skrywa jesień

gdy 26 wrzesień?

Wie to każdy z naszych smyków

Europejski Dzień Języków!

Europejski Dzień Języków to doskonała okazja, żeby uświadomić dzieciom, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych i poprzez atrakcyjną formę obchodów zachęcić ich do nauki.

W grupach przedszkolnych i wczesnoszkolnych naszego gimnazjum to dzień wyjątkowo ciekawy. Oglądamy filmiki edukacyjne, bawimy się, otwieramy nowe przestrzenie naszego umysłu poprzez poznawanie ciekawostek o państwach europejskich.

Wybierając konkretne państwo szukaliśmy wspólnie z wychowankami czegoś wyjątkowego i atrakcyjnego dla nas.

Na przykład Belgia to pyszna czekolada, Włochy - niesamowita pizza, góry, zabytki. Hiszpania - piękne, malownicze krajobrazy, kolory flagi Niemiec jak jesienne listki. Pracochłonny dzień był pełen wrażeń i emocji.

Grażyna Wejksznia