Žiemą lesiname paukščius ir gaminame lesyklas kartu su tėvais 22-12

Szukają jedzenia,

śpieszmy się z pomocą!

(słowa G.Wejksznia)

W tym roku zawdzięczając akcji „Dokarmiamy ptaki zimą” mieliśmy niesamowity czas, pełen wrażeń, uśmiechu, inspiracji i fascynacji z własnej pracy.

"Panie z grup przedszkolnych "Krasnale", "Smerfy" i grup wczesnoszkolnych 0a,0b,0c zoorganizowły STEAM działałność i razem z dziećmi stworzyły kreatywne recyklingowe karmniczki dla ptaków." Nasza współpraca z rodzicami i dziećmi w domu, zajęcia edukacyjne w gimnazjum z nauczycielami zeróweczki , stworzyły coś wspaniałego.

Jesteśmy niezmiernie dumni i zachwyceni z jaką motywacją i zaangażowaniem rodzice wykonywali karmniczki wspólnie z dziećmi,a szczególnie rodzice z grupy „Ob” , stworzyli z wykonanych karmniczków całe miasteczko smakołyków dla ptaków,a niektórzy z rodziców przyszli z pomocą, aby umocować na podwórku gimnazjalnym piękne ,,domki” przepełnione pokarmem.

Celem było uwrażliwienie dzieci na los ptaków zimujących oraz uświadomienie konieczności ich systematycznego dokarmiania. Myślę, że nam się udało.

W galerii zdjęć można obejrzeć dokładny przebieg edukacyjnej współpracy i wynik naszych starań.

Grażyna Wejksznia