Susitikimas su greitosios medicinos pagalbos medikais 22-10-17

Spotkanie z ratownikami medycznymi

W poniedziałek, 17 października, w zerówkach gościliśmy ratowników medycznych z „ Všį Vilniaus miesto Greitosios pagalbos stotis”: specjalistę ds. ratownictwa – A. Laškovasa oraz sanitariusza – W. Burinskasa – prywatnie tatę Pauliny z gr. 0b. Dzieci poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wypróbowały zrobić masaż serca. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały wnętrze karetki oraz zapoznały się z jej sprzętem. Ogromne wrażenie dzieciom sprawiło to , że każdy mógł spróbować włączyć sygnał alarmowy. To spotkanie wywołało ogromne zainteresowanie wśród wszystkich przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy ratownikom medycznym, a szczególnie Panu W. Burinskasowi za wspaniałe zorganizowanie niecodziennych zajęć.