Chemijos modernizuotos laboratorijos atidarymas 22-12-13

Gruodžio 13 diena, antradienis, gimnazijai tapo svarbi diena. Tądien su renginiais, skirtais gimnazijos globėjo Ferdinando Ruščico gimtadieniui, buvo parengtas ir oficialus naujosios modernios chemijos laboratorijos atidarymas. Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija, tęsdama projekto „Kokybės krepšelis“ (projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų) veiklas, organizavo chemijos laboratorijos įrengimą ir modernizavimą.

Vienas iš prioritetinių gimnazijos tikslų yra modernizuoti mokymosi aplinkas, kuriose atsiveria galimybės ugdyti mokinių kritinį mąstymą ir praktinį suvokimą mokantis gamtamokslinių dalykų. STEAM ugdymas gimnazijoje aktualus. Jo tikslas − skatinti domėjimąsi tiksliaisiais, gamtos ir inžineriniais dalykais, gerinti šių dalykų rezultatus, todėl gimnazijoje kryptingai sukurta gamtamokslinė laboratorija prie fizikos kabineto, papildytos robotikos būrelio priemonės ir, svarbiausia, pagal standartus naujai įrengta chemijos laboratorija. Į iškilmingą atidarymą, skirtą gimnazijos globėjo F. Ruščico gimtadieniui, susirinko 8a, 8b, IGc ir IIGa klasių mokiniai, gamtos mokslų metodinės grupės mokytojai, gimnazijos direktorė Ž. Jankovska, direktorės pavaduotojai ugdymui H. Romanovska ir R. Poliakovskis. Renginys pradėtas iškilmingai. Gimnazijos direktorė Ž. Jankovska ir direktorės pavaduotoja ugdymui, chemijos mokytoja metodininkė H. Romanovska perkirpo simbolinę chemijos laboratorijos atidarymo juostelę, padėkojo visiems prisidėjusiems prie laboratorijos įkūrimo ir linkėjo tolimesnės laboratorijos plėtros bei sėkmės naudojant naujas galimybes mokinių ugdymui.

Gimnazijos direktorė Ž. Jankovska džiaugėsi, kad išsipildė dar viena didelė svajonė, ir dėkojo visiems, padėjusiems ją įgyvendinti, ypatingai pavaduotojai ugdymui, chemijos mokytojai metodininkei H. Romanovskai už laboratorijos techninį projektą ir parengimo darbų vykdymą. Direktorės pavaduotojas ugdymui R. Poliakovskis linkėjo mokiniams puikių pasiekimų ugdantis modernioje aplinkoje. Chemijos laboratorijoje vyks šiuolaikiškos chemijos pamokos, įgalinančios efektyviai plėtoti vieną iš gimnazijos ugdymo sričių – STEAM veiklas.

Atidarymo proga gimnazijos IIGa, IIIGb ir IVGa klasių mokiniai naujoje laboratorijoje surengė edukacinį pristatymą „Chemijos iššūkis – laboratorijos eksperimentai“. Laboratorijos atidarymo metu gimnazistai atliko bei pristatė įvairius praktinius bandymus. Mokinių veiklai vadovavo chemijos mokytoja metodininkė R. Boris ir laborantė K. Matikienė.

Gamtamokslinis ugdymas – tai pažinimo procesas, kuris nevyksta be tyrimų. Visus gamtos mokslus sieja mokslinio tyrimo metodas bei pobūdis. Stebėjimai, bandymai ir eksperimentai ne tik teikia žinių apie gamtą, bet ir formuoja mokinių kūrybingumą, mokslinę mąstyseną bei mokslinio darbo įgūdžius. Gimnazija, siekdama atverti erdves ugdymo pokyčiams, įsitraukė į projektą „Kokybės krepšelis“. Įgyvendinant projektą įsigytos gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonės bei įranga, modernizuojama mokymosi aplinka, chemijos laboratorija, kuri sudarė sąlygas mokiniams atlikti eksperimentus, bandymus ir tyrimus. Tai padidins mokinių susidomėjimą gamtos mokslais bei sustiprins praktinius stebėjimo, tyrinėjimo ir eksperimentavimo įgūdžius – visa tai turės teigiamą poveikį mokinių pasiekimams ir ugdymo kokybei.

2022 m. gruodžio 13 dieną F. Ruščico gimnazijoje įvyko ypatingai svarbios ugdymo erdvės – chemijos praktinių tyrimų laboratorijos – atidarymas, kuris baigėsi spalvotų balionų dalinimusi, įspūdingais fejerverkais ir bendra nuotrauka prisiminimui.

Gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė K. Voitechovič