overlogoGamyklos 22b, Vilniaus r, Rudamina, 13249 

El. Paštas: rastine@frgimnazija.com

Telefonas: +370 5 2320114 

Edukacinė išvyka į Panevėžio STEAM centrą 22-11-21


Pirmasis sniegas, iškritęs šį rudenį, nesutrukdė mūsų gimnazijos mokiniams išvykti į tolimą kelionę - į Lietuvos šiaurės miestą Panevėžį.

Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija, tęsdama projekto „Kokybės krepšelis“ (projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų) veiklas, lapkričio 21 dieną organizavo išvyką 8b, 8c ir IGc klasių mokiniams į Panevėžio regioninį atviros prieigos STEAM centrą. Noras išbandyti STEAM galimybes vilioja ne tik mūsų gimnazijos moksleivius, bet ir mokytojus. Kartu su mokiniais vyko direktorės pavaduotoja ugdymui, chemijos mokytoja metodininkė H. Romanovska, biologijos mokytoja metodininkė K. Voitechovič ir mokytojų padėjėja T. Malinovska.

Šį kartą STEAM veikla vyko kitokioje mokslinėje erdvėje - Panevėžio STEAM centre, kuriame vykdomi inovatyviausi praktiniai darbai ir užsiėmimai įvairaus amžiaus mokiniams. Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras sėkmingai plėtoja bendradarbiavimo ryšius ir kartu su patyrusiais darbuotojais organizuoja veiklas įvairiomis temomis. STEAM veikla „Dirbtinis ikras ir ph“ mokiniams vyko biologijos-chemijos laboratorijoje, „Kodėl vanduo neužšąla prie nulio?“ fizikos-inžinerijos laboratorijoje ir „Robotas žmogus?“ robotikos - IT laboratorijoje.

Užsiėmimo „Dirbtinis ikras ir ph“ metu mokiniai išbandė šiuolaikinę biotechnologiją – medžiagos imobilizaciją alginato kapsulėje. Naudodami ją ir pH jutiklius, tyrė buitinių cheminių medžiagų pH, analizavo tyrimo rezultatus, jais pagrindė cheminių priemonių naudojimą buityje, praktiškai gamino nurodytos molinės koncentracijos tirpalą.

Veiklos „Kodėl vanduo neužšąla prie nulio?“ dalyviai susipažino su skirtingais temperatūros matavimo būdais. Mokiniai išbandė FLIR termovizorius bei tradicinius elektroninius termometrus, pažino skirtingas temperatūros matavimo skales, susipažino su jų atsiradimo istorija ir sužinojo, kaip jomis apskaičiuoti. Stebėjo, kaip kūnų šiluma tiesiogiai veikia šilumai jautrias plokštes, atliko bandymus su skirtingų temperatūrų skysčiais ir kūnais. Rinko duomenis, kuriuos vėliau panaudos dirbdami praktiškai, stebėjo, kaip išsiskirianti šiluma sąveikauja su aplinka. Dalyvaudami veikloje „Robotas žmogus?“ gimnazistai prisiminė penkis žmogaus pojūčius, individualiai konstravo robotą (LEGO SPIKE), programavo sensorius, atitinkančius žmogaus pojūčius. Kūrybiškai buvo sukonstruoti papildomi robotų elementai, surengtos robotų lenktynės. Mokiniai aptarė konstrukcijų veikimą, įvertino tvirtumą, numatė robotų tobulinimo galimybes. Jaunieji tyrėjai praktiškai įsitikino, kodėl esant realioms situacijoms reikia ne tik žinoti, bet ir išmokti pritaikyti teorines žinias, spręsti įvairius loginius uždavinius.

STEAM centre apsilankę mokiniai užsiėmimų metu pamatė bei išbandė po dvi siūlomas veiklas, praktiškai pasitikrino gamtos mokslų žinias, pritaikė įvairius fizikos ir robotikos dėsnius, laboratorijose atliko biologijos ir chemijos eksperimentus. Veiklų dalyviai tris valandas tobulino savo praktinius įgūdžius STEAM centre , o vėliau apsilankė Panevėžio stiklo gamybos studijoje „Glass Remis“. Mokiniai susipažino su meninio stiklo gamyba, stebėjo stiklo meistrų darbus. Bendrovės administratorė pasakojo, kaip pasaulį išvysta įvairūs meniniai stiklo gaminiai, paaiškino, kaip gaminiams suteikiama spalva. Jų kokybei kreipiamas labai didelis dėmesys, naudojamos tik aukštos kokybės žaliavos ir medžiagos. Mokiniai domėjosi, kaip ir kur galima būtų įgyti stiklapūčio specialybę, kokia gaminių kaina, kiek uždirba įmonės darbuotojai. Gražūs spalvoti ir įvairių formų gaminiai visiems paliko įspūdį. Namo visi grįžo pakilios nuotaikos, pilni įspūdžių, sužinoję daug naujos informacijos ir įgiję STEAM žinių.

Tikimės, kad mokiniai nestokos motyvacijos mokytis gamtos mokslų ir savo ateitį sieti su kitais svarbiais mokslais - informacinėmis technologijomis bei tiksliaisiais mokslais.

 

Gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė K. Voitechovič


  • VRSA
  • ŠMM
  • NSA
  • manodienynas
  • SRP
  • pomoc polakom
  • Lions_Quest
  • emokykla
  • tu_ne_vienas
  • manovita
  • erasmus+
  • olweus
  • TM4
  • Lochowo
  • PPT
  • robotikavaikams
  • robotikavaikams
Top