STEAM veikla gimnazinių klasių mokiniams 2022-10-25

Nepaisant to, kad orai rudeniniai ir beveik neliko žalių lapų ant medžių, mūsų gimnazijos mokiniams pavyko ištirti kai kurių augalų lapų įvairovę, jų anatominę ir morfologinę sandarą. Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija, tęsdama projekto „Kokybės krepšelis“ (projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų) veiklas, spalio 25 dieną organizavo STEAM užsiėmimą IIIGb ir IIIGc klasių mokiniams. Kartu su mokiniais vyko biologijos mokytoja metodininkė K. Voitechovič.

STEAM veikla vyko pažangiausioje mokslinėje erdvėje - Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre, kuriame vykdomi inovatyviausi moksliniai tyrimai. STEAM veiklą „Augalų lapų įvairovė: anatominė ir morfologinė sandara“ mokiniams organizavo VU GMC Biomokslų instituto dėstytoja Audronė Meldžiukienė.

Mokiniai tris valandas tobulino savo STEAM įgūdžius: išklausė botanikos paskaitą apie lapų įvairovę, stebėjo augalų lapus, stiebus ir sėklas pro binokuliarinį mikroskopą, mokėsi atpažinti lapus pagal lapo lakšto sudėtį, kraštą ir kontūrus. Stebėjo spygliuočių augalų pakitusius lapus (spyglius) pro binokuliarą, o taip pat nasturtos augalo žioteles. Susipažino su sausumos augalų žiotelių anatomija ir funkcijomis, pamatė padidintą įvairių lapų gyslotumą (tinklišką ir lygiagretų). Mokiniai pasinėrė į nuostabų augalų pasaulį ir nors trumpą laiką pabuvo tikrais mokslininkais, besidominančiais botanikos mokslu. Mokiniai tyrė, analizavo, diskutavo, stebėjo, lygino, darė išvadas – mokėsi ir tobulino savo požiūrį į juos supančius augalus. STEAM ugdymas yra labai svarbus mokiniams, padeda rengtis ateityje laukiantiems iššūkiams ir išbandymams.

Gimnazistai buvo labai nustebinti sužinoję, kad VU GMC patalpose yra herbariumo saugykla, kurioje ypatingomis sąlygomis saugomas XX a. trečio dešimtmečio senasis Vilniaus universiteto herbariumas. Mokiniai aplankė Gyvybės mokslų centre esantį herbarų muziejų, pamatė studentų auditorijas ir mokslines laboratorijas. Kai kurie mokiniai drąsiai prisipažino, kad norėtų studijuoti VU GMC specialybes ir stengsis įgyvendinti savo svajones. Tegul jų norai ir svajonės išsipildo!

Biologijos mokytoja metodininkė K. Voitechovič