Mokyklos veiklos tobulinimo plano įgyvendinimo situacija. Pirmųjų metų pasiekimai

Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija 2022/ 2023 m. m. tęsia dalyvavimą projekte „Kokybės krepšelis“ (projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų). Analizuojant gimnazijos veiklos tobulinimo plano įgyvendinimą 2021/ 2022 m. m. bei mokinių pasiekimus, buvo išskirtos sėkmės ir problemos, kilusios įgyvendinant suplanuotas veiklas bei siektinus rezultatus. Praėjusių mokslo metų rezultatai buvo aptarti Mokytojų tarybos posėdyje, Metodinės tarybos bei dalykų metodinių grupių susirinkimuose, buvo aptarta, kaip tobulinti bendruomenės darbo kryptis bei metodus.

Džiugina, kad ženkliai išaugo VBE gautų balų vidurkiai palyginus su 2021 m.: lietuvių kalbos ir literatūros – 9 balais, matematikos - 12 balų. IVG klasių gimtosios (lenkų) kalbos MBE balų vidurkis išaugo nuo 6,5 iki 7,4 balo. Padaugėjo abiturientų, pasirenkančių laikyti fizikos, istorijos, biologijos, anglų kalbos VBE. Gimnazija gali pasidžiaugti, kad bendras VBE balų vidurkis 2022 m. išaugo 7,9 balo. Tenka apgailestauti, kad 8 klasių NMPP lietuvių kalbos ir literatūros skaitymo pasiekimų rezultatai pablogėjo keliais procentais. Sumažėjo lietuvių kalbos ir literatūros PUPP balų vidurkiai 0,39 balo. Kadangi visoje respublikoje pablogėjus pandeminei situacijai buvo įvestas nuotolinis mokymas, galima teigti, kad tai paveikė ir mūsų gimnazijos rezultatus.

Truputį neramina faktas, kad 2021-2022 m.m. sumažėjo mokinių, besimokančių pagrindiniu lygiu bei aukštesniuoju lygiu 1-4, 5-8, IG-IIG klasėse keliais procentais, bet džiugina IIIG-IVG klasių pasiekimai: mokinių, besimokančių pagrindiniu ir aukštesniuoju lygiu skaičius žymiai išaugo.

Džiugina, kad net 66 proc. 2021/ 2022 m. m. baigusių gimnaziją abiturientų įstojo į universitetus ir kolegijas, pernai buvo 52 proc. Gimnazijos abiturientai 2022 m. dažniau rinkosi su STEAM susijusias studijų kryptis (pasirinko išaugo nuo 20 proc. iki 33 proc.). Abiturientų, stojusiųjų į aukštąsias mokyklas, skaičius išaugo 14 proc.

1-4, 5-8, IG-IVG klasių mokinių laimėtų prizinių vietų rajono, respublikos ir tarptautinėse olimpiadose, konkursuose bei varžybose išaugo nuo 11 iki 17. Daugėja mokinių, jau ne vienerius metus aktyviai dalyvaujančių tarptautiniuose projektuose. „Erasmus + “ projekte 2022 m. dalyvavo apie 70 5-8, I-IVG klasių mokinių. Gimnazijoje yra poreikis stiprinti mokinių domėjimąsi STEAM dalykais ir karjeros planavimu, pradėtas įgyvendinti STEAM ugdymas. Įrenginėjama gimnazijos laboratorija bei gimnazijos parko edukacinė erdvė. Mokiniai dalyvauja STEAM mokymuose, išvykose bei užsiėmimuose (juos organizavo VU Gyvybės mokslų centras).

Visi gimnazijos mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo programose (modulis „Ugdymo karjeros integravimas į mokomuosius dalykus, netradicinių ugdymo karjerai metodų taikymas, ugdymo karjerai mokinių konsultavimas“, modulis „Skaitymo kompetencijų ir mąstymo gebėjimų ugdymas“). Mokymus organizavo VDU Švietimo akademija. 2022/ 2023 m. m. bus tęsiamos projekto „Kokybės krepšelis“ veiklos, gimnazijos bendruomenė tobulins savo veiklas ir kompetencijas siekdama geresnių rezultatų bei spręsdama kilusias problemas.

Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos informacija