STEAM užsiėmimas „Mėgintuvėlio“ laboratorijoje

Balandžio 26 ir gegužės 17 dienomis Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos IIGa, IIGc ir IG klasių mokiniai su chemijos mokytoja metodininke Honorata Romanovska dalyvavo „Mėgintuvėlio“ laboratorijos netradicinėse edukacinėse veiklose.

Gimnazinių klasių moksleiviai, dalyvaudami STEAM užsiėmimuose, finansuojamuose iš kokybės krepšelio lėšų, susipažino su išskirtiniais atradėjais, kurie įrodė, kad net atsitiktinumas dažnai atveda prie didžiojo atradimo. Dirbtuvių metu mokiniai atliko įvairius ir įtraukiančius cheminius eksperimentus: žavėjosi spalvinėmis reakcijomis, išbandė kietą anglies dioksidą, laikė ugnį rankose, gamino limonadą, kolbutėse pasigamino Lietuvos trispalvę vėliavą. Taip pat nagrinėjo svarbias šių dienų temas: ozono sluoknio plonėjimas, šiltnamio efekto susidarymas, plastiko atliekų mažinimas. Mokiniai po turiningai praleistos dienos, kupinos įdomių potyrių ir atradimų bei praturtintos naujomis žiniomis, ilgai diskutavo ir dalijosi patirtais įspūdžiais.