Vilniaus r. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos ketvirtokai dvejus metus dalyvavo projekte „Mokyklos bendruomenės telkimas mokinių rašymo įgūdžių gerinimui“. 2022 m. birželį Plungės rajone vyko kūrybinių dirbtuvių stovykla „Linksmai rašau – lietuvių kalbą žinau“. Joje dalyvavo Rudaminos ir Rokiškio gimnazijų 4 klasių moksleiviai kartu su savo mokytojomis B. Buinovska, J. Choruža, M. Ostik, V. Radevič, L. Tareilis, R. Meliūniene, E. Petrušonyte-Rudėniene bei VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktore Sigita Burvyte. Prasmingose stovyklos edukacijose mokiniai turėjo galimybę ne tik mokytis, lavinti savo lietuvių kalbos žinias, bet ir linksmai praleisti laiką. Vaikų laukė ypatingai įdomios bei kūrybiškos užduotys Plungės parko teritorijoje. Keliaudami nuo vieno parko objekto prie kito, ketvirtokai „Padlet“ programoje atliko įvairias užduotis: „Grupės nuotaika“, „Parko gyvūno aprašymas“, „Laiškas dvaro prižiūrėtojui“, „Kryžiažodis“, „Akrosticho kūrimas“, „Pasakojimas apie šios dienos veiklą“. Atlikę visas užduotis, vaikai pasidalino savo įspūdžiais. Visus pakerėjo Plungės parko teritorijos grožis, objektų didingumas. Stovyklautojai susipažino su Mykolo Oginskio dvaro istorija, pamatė dvaro žirgyną, išgirdo parko laikrodinės istoriją bei Perkūno ąžuolo legendą. Veiklose dalyvavo ir mokytojos, kurios pastebėjo, kad mokiniai noriai įsitraukė į darbą, ir džiaugėsi vaikų kūrybiškumu, sėkme. Grįžę į Rudaminą mokiniai teiravosi, kada galės ir vėl dalyvauti tokiame projekte ir patirti tiek gerų įspūdžių.

Dalyvavimas projekte ir apibendrinamoji edukacinė stovykla viršijo visus dalyvių lūkesčius. Išbandyta daug naujų dalykų ir metodų. Nuoširdi padėka projekto koordinatorei Rudaminos F. Ruščico gimnazijos direktorės pavaduotojai ugdymui M. Klim, Sigitai Burvytei ir mokytojoms už šiltą bei vaisingą bendradarbiavimą.

Lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Choruža