Karjeros diena

Prasidėjo projekto „Kokybės krepšelis“ veiklos. Gimnazijos mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo programose. Balandžio 6 dieną vyko VDU Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo instituto organizuotas seminaras „Ugdymo karjeros integravimas į mokomuosius dalykus, netradicinių ugdymo karjerai metodų taikymas, ugdymo karjerai mokinių konsultavimas“. Dalyvavo 3–IVG klasių visų dalykų mokytojai. Po seminaro kiekvienas mokytojai integruoja pamokas, susijusias su karjeros ugdymu, padeda mokiniams formuoti profesinio planavimo nuostatas ir ugdyti įgūdžius. Balandžio 19 dieną 1–IVG klasių visų dalykų mokytojai rinkosi į tos pačios įstaigos organizuotą seminarą „Skaitymo kompetencijų ir mąstymo gebėjimų ugdymas“. Po seminaro mokytojai pamokose geba taikyti tinkamas teksto skaitymo strategijas ir padeda mokiniams įveikti mokymosi sunkumus, lietuvių kalbos ir literatūros 3–6 klasių mokytojai ir bibliotekininkė organizuoja vieną integruotą pamoką per mokslo metus.

Kovo 21 dieną, 2–3 pamokos metu, 4, 8 ir IG klasių mokiniai kartu su mokytojais buvo pakviesti į aktų salę, kurioje vyko ,,Karjeros diena“. Dešimtų klasių mokiniai mokyklos draugams parengė ,,Mažąjį LITEXPO“. Panašiai kaip parodoje ,,STUDIJOS“, dešimtokų organizuotame renginyje susirinkusieji pirmiausia išklausė parengtus pranešimus, o vėliau galėjo apžiūrėti mokinių sukurtus stendus. Prie kiekvieno stendo buvo parengta papildoma informacija apie pristatomą profesiją arba studijų kryptį. Lankytojai galėjo užduoti klausimų, pasiimti lankstinukų ir pasivaišinti saldumynais. Karjeros dieną organizavo ekonomikos mokytoja Agneška Bogumilo, psichologo asistentė Eliana Vanifatova, IIG klasių mokiniai. Balandžio 12 dieną I–IVG klasių mokiniai dalyvavo VDU mokymuose „Karjeros galimybes mokiniai sieja su ugdymosi galimybėmis“, kurie padės tikslingiau pasirinkti savo tolesnio mokymosi strategijas.

Gimnazijos parke pradėjome įrenginėti edukacines-rekreacines lauko, žaliąsias erdves ir STEAM zonas, kuriose vyks ne mažiau 15 proc. matematikos, gamtos mokslų pamokų 1–IIIG klasėms, ir ne mažiau kaip 15 proc. gimnazijos renginių („Šeimos šventė“, STEAM renginiai). Įsigijome pakeltas lysves (žaliųjų edukacinių erdvių įrengimas), naudojamės robotikos priemonėmis, skirtomis neformaliojo švietimo programoms bei programavimui („Lego Mindstorms“ komplektai).

2021–2022 mokslo metais pravesta apie 20 integruotų veiklų 1–8 klasėms, apie 10 proc. veiklų naudota skaitmeninė platforma „Wordwall“. Ši platforma taip pat naudota ikimokykliniam, priešmokykliniam ugdymui.