Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje jau trejus metus diegiamos socialinio ir emocinio ugdymo LIONS QUEST programos (5-8 klasėse – PAAUGLYSTĖS KRYŽKELĖS; I-IIG klasėse – RAKTAI Į SĖKMĘ), nes siekiame mokiniams užtikrinti saugią mokymosi aplinką ir lavinti įgūdžius, padedančius išgyventi paauglystės laikotarpį. Integruodami socialinį ir emocinį ugdymą, charakterio formavimą, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir patyčių prevenciją bei mokymąsi padedant visuomenei, skatiname harmoningą asmenybės augimą.

LIONS QUEST prevencinės programos veiklas mokytojai vykdė visus 2021-2022 m. m. klasės valandėlių ir dalykinių pamokų metu, o galutinius rezultatus mokiniai pristatė 2022 m. birželio 2 dieną. 5-IIG klasių mokiniai, vadovaujami savo klasės vadovų, parengė plakatus ir informacinius stendus, kuriuose atsispindėjo tai, ką jie išmoko, patyrė, kokių gyvenimo įgūdžių įgijo įgyvendinę LIONS QUEST programą. Dailės mokytoja R. Utovka antrame gimnazijos aukšte surengė parodą, o mokinių darbų ekspozicijomis galėjo pasidžiaugti visa gimnazijos bendruomenė. Prevencinės programos apibendrinimas ir dalijimasis patirtimi vyko koncentrais. Per pirmąją ilgąją pertrauką savo plakatus pristatė 5–8 klasių mokiniai, o per antrąją – pasirodė vyresnieji – I-IIG klasių atstovai. Parodos dalyvius įžanginiu žodžiu pasveikino gimnazijos LIONS QUEST programos koordinatorė Honorata Romanovska – direktoriaus pavaduotoja ugdymui, kuri pabrėžė, kad informacinių stendų tikslas – įvertinti LIONS QUEST programos įgyvendinimą, efektyvumą ir ypatumus gimnazijoje bei nustatyti galimas prevencinės veiklos tobulinimo kryptis, plėtoti gerosios darbo patirties sklaidą. Kiekvienai klasei buvo skiriama 3–5 min., todėl mokiniai mokėsi ne tik sklandžiai bei įdomiai pristatyti vykdytas veiklas, tačiau ir planuoti laiką. Gražūs, įdomūs ir spalvingi darbai džiugino tiek pačius mokinius, tiek juos ruošusius mokytojus. Malonu, kad pristatytos veiklos buvo ne tik įdomios, bet ir naudingos.

Renginio pabaigoje gimnazijos socialinė pedagogė Svetlana Juodelienė pasidžiaugė, kad ši programa padeda mokiniams lavinti įgūdžius, tokius kaip tinkamų sprendimų priėmimas, efektyvus problemų sprendimas, lengvas bendravimas, kurie būtini sėkmingam gyvenimui dabartiniame pasaulyje.

Vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja

Barbara Buinovska