Š. m. gegužės 24 dieną 6b,c klasių mokiniai kartu su klasės vadovėmis T. Dulko, J. Veligor vyko į Energetikos ir technikos muziejų, kuris įsikūręs senosios Vilniaus centrinės elektrinės gamybinėse patalpose.

Čia mokiniai susipažino su originaliais pirmosios Vilniaus miesto elektrinės įrenginiais, sudalyvavo STEAM užsiėmime „Ignitis klasė“. Edukacijos metu šeštokai mokėsi bei diskutavo apie atsinaujinančius energijos išteklius bei žmogaus poveikį aplinkai.

Mokiniai ne tik sužinojo, kaip yra gaminama elektra, bet ir kaip ją atsakingai vartoti. Užsiėmimo metu didžiausią įspūdį vaikams paliko žinių patikrinimas „Kahoot“ platformoje bei tikros saulės baterijos gaminimas.

Ekskursijos pabaigoje mokiniai galėjo ne tik paliesti kai kuriuos eksponatus, bet ir patys juos išbandyti. Žaisdami spalvingais eksponatais, susipažino su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir kitais. Šeštokai nepraleido progos ir nusileisti vamzdžiu iš antro aukšto, o tada pasisverti bei sužinoti savo svorį mėnulyje ar Jupiteryje.

Džiugu, kad ši išvyka paliko daug įspūdžių, naujos ir iki tol nežinomos informacijos, kuri pasiliks mokinių mintyse ilgam.