Saulėtą gegužės 26 d. rytą mūsų gimnazijos 8a, 9b, IIGc, IIIGa ir IIIGc klasių mokiniai su lenkų kalbos mokytoja H. Strela, lietuvių kalbos mokytojomis B. Buinovska ir D. Mikalauskiene bei matematikos mokytojomis H. Adamovič ir T. Neifach išvyko į Kauną.

Išvyka, atvykus į antrąjį pagal dydį Lietuvos miestą, prasidėjo nepakartojamame Senamiestyje. Mokiniai apžiūrėjo Kauno pilį, pasigrožėjo skirtingų architektūros stilių bažnyčiomis, pasivaikščiojo Nemuno pakrantėse įkurtame parke.

Po valandos poilsio puikiame parke mokiniai ir mokytojos atkeliavo į Maironio lietuvių literatūros muziejų. Čia vyko edukaciniai užsiėmimai, aštuntokai ir gimnazistai praplėtė akiratį ir sužinojo daug įdomių faktų apie lietuvių poetą-romantiką ir kunigą Joną Mačiulį-Maironį. Ekskursijos vadovė žaismingai ir intriguojančiai papasakojo apie lietuvių literatūros klasiko gyvenimą Kaune, pomėgius ir silpnybes. Apžiūrėjome skoningai ir prabangiai įrengtus kambarius, kurie tarnavo ne tik pačiam poetui, bet ir visai prieškario Lietuvos inteligentijai, kultūros ir meno atstovams. Įdomiausia dalis Maironio muziejuje buvo edukaciniai užsiėmimai mokiniams – pasidaliję į kelias grupes jie turėjo pasukti galvas, kad atliktų skirtas užduotis. Iš Maironio muziejaus keliauninkai Senamiesčio gatvėmis patraukė į Kauno širdį -Laisvės alėją. Apie kiekvieną svarbią vietą ar pastatą įdomybių sužinojome iš lenkų kalbos mokytojos H. Strelos. Pakeliui mokiniai ir mokytojos užsuko į Kauno Arkikatedrą, įkurtą dar Vytauto Didžiojo. Arkikatedros bazilikos išorės interjero architektūroje dera kelių epochų - gotikos, renesanso ir neogotikos- stiliai. Šventovės vidaus interjeras, susiformavęs per 350 metų, gali būti įvardytas kaip daugiasluoksnis: greta pagrindinio baroko sluoksnio minėtini gotika, neogotika, neorenesansas, neobarokas, XX amžius.

Kita kelionės stotelė – Pažaislio vienuolynas, kurio pastatų ansamblis laikomas vienu gražiausių brandžiojo baroko pavyzdžių Šiaurės ir Rytų Europoje. Apžiūrėti pastatų grožį lauke sutrukdė staiga prapliupęs pavasario lietus, bet mokiniai apžiūrėjo vienuolyno ir bažnyčios vidaus architektūros ir dailės kūrinių grožį. Mokytoja H. Strela atkreipė dėmesį į kiekvieną gražiausią ir istoriškai svarbią detalę. Vienuolyno informacijos ir kultūros centre sužinojome apie čia XVII amžiuje įsikūrusį kamaldulių vienuolių ordiną, griežtas jų gyvenimo taisykles. Įdomu buvo sužinoti, kaip istorijos įvykių sūkuryje gyvavo vienuolynas ir jo gyventojai.

Keliaudami po turiningos ir aktyvios išvykos namo mokiniai dalijosi patirtais įspūdžiais, lietus nesugadino puikiai suplanuotos dienos. Dėkojame puikiai šios išvykos vadovei, lenkų kalbos mokytojai Helenai Strelai už dėmesį prikaustančius pasakojimus ir netradicinę istorijos ir kultūros pažinimo pamoką.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė D. Mikalauskienė