Gegužės 25 d. 3a ir 3b klasių mokiniai su pradinio ugdymo mokytojomis D. Taraškevič ir M. Bogdevič bei lietuvių kalbos mokytoja B. Buinovska vyko į edukacinę pažintinę išvyką į Vilnių. Dauguma mokinių Gedimino pilies bokšte lankėsi pirmą kartą, todėl visus pakerėjo nuo bokšto apžvalgos aikštelės atsivėrusi Lietuvos sostinės panorama.

3a klasės mokiniai kildami siaurais bokšto laipteliais susipažino su Gedimino pilies istorijos įdomybėmis, matė baltų papuošalus, apžiūrėjo įvairius šarvus ir ginklus, o trečiame aukšte galėjo pajusti, ką reiškia stovėti Baltijos kelyje.

3b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Legendų pilis“, kurią vedė Lietuvos nacionalinio muziejaus edukatorė Gytė. Moksleiviai ne tik prisiminė Vilniaus miesto įkūrimo legendą, bet ir sužinojo, kad Gedimino pilis slepia kitų, dar niekuomet negirdėtų legendų. Visi įdėmiai klausėsi gidės, kuri papasakojo, kodėl kryžiuočiams niekada nepavyko užimti Gedimino pilies, kaip atsirado tradicija rengti Kaziuko mugę bei kas yra Lietuvos globėjas. Po kiekvieno pasakojimo mokiniai sprendė įdomias užduotis ir pasitikrino įgytas žinias.

Kadangi nuotaika buvo puiki, o pavasarinė saulė lepino savo šiluma, trečiokai neskubėjo grįžti į mokyklą. Visi apsilankė pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūrusioje gamtos oazėje – Bernardinų sode. Vaikai klausėsi Vilnelės čiurlenimo, džiaugsmingai krykštavo prie fontano, pramogavo žaidimų aikštelėje. Taip pat pasivaikščiojo Katedros aikštėje, apžiūrėjo Gedimino paminklą, važinėjosi traukinuku, valgė ledus, o norintieji stabtelėjo ant stebuklingosios plytelės ir sugalvojo norą su viltimi, kad šis išsipildys.

Trečiokams ši edukacinė pažintinė išvyka buvo ne tik nauja patirtis, suteikusi žinių, bet ir gerų emocijų pliūpsnis.

Vyresn. lietuvių kalbos mokytoja

Barbara Buinovska