Tyrinėjimo menas:

Partneriai:

Partneriai

Mokinių veikla

Mūsų gimnazijos IIG b klasės mokiniai ir jų mokytojai nuo 2019 m. spalio iki 2020 m. balandžio mėn. dalyvauja kūrybiško mokymo(si) projekte „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms (2019–2020 m. m.)“. Projektą įgyvendina Britų taryba ir asociacija „Kūrybinės jungtys“ kartu su Ugdymo plėtotės centru. Projektas „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos, vykdomos visose trijose Baltijos šalyse, dalis. Jo tikslas – atskleisti, tyrinėti ir ugdyti XXI a. gebėjimus bendrojo ugdymo procese. Teikiama praktinė pagalba sprendžiant aktualius mokymosi iššūkius, mokykla bendradarbiauja su kūrybinių profesijų atstovais, taikomi tyrinėjimu, problemų sprendimu, dalykų integravimu pagrįsti ugdymo metodai.

Dialogas tamsoje

Dalyvaudami projekte „Tyrinėjimo menas“ IIG b klasės mokiniai lankėsi juslinio patyrimo centre „Dialogas tamsoje“. Tamsoje praleidome tris valandas, vyko integruotos kūno kultūros, anglų ir lietuvių kalbos pamokos, kurių metu buvo koncentruojamasi į aktyvų klausymą(si). Mokiniai susipažino su priemonėmis, kurios palengvina aklųjų ir silpnaregių gyvenimą, išmoko labiau pasikliauti klausa, lytėjimu ir uosle. Suprato, koks svarbus yra bendravimas ir komandinis darbas, ypač neįprastomis aplinkybėmis, o įveikę nerimą ir netikėtas kliūtis, jie įgavo daugiau pasitikėjimo savimi ir savo bendraamžiais.

Mokinių atsiliepimai apie „Dialogą tamsoje“:

• „Ši vieta daug ko mane išmokė. Kai nori būti išgirstas, turi pirmiausia išgirsti kitus.“
  • „Dialoge tamsoje“ su bendraklasiais lankėmės pirmą kartą. Dabar, praėjus beveik savaitei, vis tiek jaučiu visus įspūdžius. Manau, būtent ši diena ir šios trys valandos mūsų klasei padarė daug, nes nors truputį pasimokėme klausytis vienas kito. Norėčiau dar kartą patirti šiuos jausmus.“
  • „Dialogas tamsoje“ man pasirodė labai įdomus. Niekada nepagalvočiau, kad tamsa gali būti tokia stebuklinga ir įspūdinga.“
  • „Tai vieta, kuri suartina žmones. Tai patirtis, kurios niekada nepamiršiu, nes mano požiūris į gyvenimą pasikeitė. Supratau, kad visiška tamsa – tai pasaulis, kuriame nėra svarbi žmogaus išvaizda. Svarbiausia, kad žmogus būtų kartu ir mokėtų išgirsti tave.“
  • „Dialogas tamsoje“ paliko tikrai labai gerus įspūdžius. Mano manymu, ši diena padėjo mūsų klasei suartėti ir labiau pasitikėti vienam kitu. Tamsa padėjo suprasti, kaip svarbu yra turėti šalia savęs žmogų, kuris tau padės, ir kaip svarbu iš tikrųjų jį išgirsti.“
  • „Tai buvo ypatinga vieta, kurioje reikėjo bendradarbiauti komandoje, nieko nematant. Buvo labai įdomu ten apsilankyti.“