Gegužės 8 dieną I–IIIG klasių mokiniai ir lietuvių kalbos mokytojai vėl susibūrė netradicinei literatūros pamokai – susitiko su rašytojais Alvydu Šlepiku ir Herkumi Kunčiumi. Šis susitikimas organizuotas mūsų gimnazijai jau ne pirmą kartą dalyvaujant Lietuvos rašytojų sąjungos projekte „Skaitymo valandos tautinių mažumų mokyklose“. Jis skirtas tautinių mažumų mokyklų mokiniams, kuriems projekto metu suteikiama galimybė pabendrauti su šiuolaikiniais Lietuvos poetais ir prozininkais, susipažinti su jų kūryba. Mokiniai skatinami domėtis Lietuvos kultūra, puoselėti suvokimą, kad jiems naudinga skaityti ir išmanyti jos literatūrą.

Kiekvieno rašytojo apsilankymas mūsų mokykloje – tai kultūrinių spragų apie Lietuvą ir Lietuvos literatūrą užpildymas, mokinių akiračio praplėtimas. Šnekučiavomės apie rašytojų kūrybos pradžią ir kontekstus, lietuvių literatūrą, daugiakalbystę ir jos naudą. Mokinius, žinoma, labiausiai domino informacija apie rašytojų nenušlifuotą gyvenimo pusę. Autoriai skaitė savo kūrinių ištraukas. Susitikimo pabaigoje net ir nedrąsiausieji įsidrąsino nuotraukai su pašnekovais.

Dėkojame už nuoširdų dėmesį mūsų mokiniams ir atvirumą.

Lietuvių kalbos mokytoja

Raminta Tauraitė