Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo interaktyvus projektas „Kaip surasti Lietuvą ?“ 18-02-15

2018 kaip surasti Lietuva 6Kaip surasti Lietuvą?
Kur Nemunas teka,
Kur Baltija supas,
Kur žaliąją rūtą augina.
Kaip surasti Lietuvą?
Kur lygumos žalios,
Kur šypsenos ramios,
Kur dainos lyg beržo ošimas.
Kaip surasti Lietuvą?
Kur numeta plunksną
Išskrisdamas gandras,
Kur gimtąjį lizdą suranda.

(Juozas Nekrošius)

Respublikiniame interaktyvaus pilietiškumo ugdymo projekte „Kaip surasti Lietuvą?“, skirtame Vasario 16-ąjai, minint 100-ąsias Lietuvos atkūrimo metines pirmą kartą dalyvavo Rudaminos F. Ruščico gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupė „Smurfai“ (ikimokyklinio ugdymo pedagogė Renata Skokunova) ir priešmokyklinio ugdymo grupė (0a) rusų mokomąja kalba (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Voisiat).

Pirmasis projekto etapas - Tėvynės temos nagrinėjimas - pradėtas 2018 m. sausio 12 d., Laisvės gynėjų dienos išvakarėse. Vaikai padedant auklėtojoms nagrinėjo tėvynės temą, rinko informaciją apie Lietuvą, savo artimiausią aplinką, gamino tautinę atributiką. Remdamiesi sukaupta informacija bei kūrybiniais darbais vaikai parengė iki 10 minučių trukmės savo gimtojo miestelio pristatymą. Projekto dalyviai sugalvojo kitų ugdymo įstaigų vaikams 3 klausimus apie Lietuvą. Vaikai sukūrė sveikinimą atkurtos Lietuvos 100-mečio proga ir išsiuntė įstaigų - projekto partnerių vaikams. Mažieji piliečiai sužinojo, kokie svarbūs objektai yra mūsų nedideliame miestelyje, kaip atrodo Rudaminos herbas, ką reiškia jo simbolika. Visi ugdytiniai daugiau sužinojo apie Lietuvą ir sostinę, kokios šalies sostinės buvo anksčiau, taip pagilino žinias apie savo gimtąją šalį.

Antrajame projekto etape, 2018 m. vasario 15 d., daugiau nei 100 Lietuvos švietimo įstaigų mažųjų Lietuvos piliečių dalyvavo interaktyvioje viktorinoje „Kaip surasti Lietuvą?“. Bendravome „Skype’u“ su mūsų įstaigos partneriu - Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos priešmokyklinio bei ikimokyklinio ugdymo grupių vaikais ir pedagogais. Buvo giedamas Lietuvos valstybės himnas, vaikai pristatė savo kūrybinius darbus, pasakojo apie savo gyvenvietes, uždavė paruoštus viktorinos klausimus, atliko užduotis, bendravo. Pabaigoje dainavo išmoktas dainas ir atsisveikino. Po viktorinos vyko diskusija, vaikų ir pedagogų dalijimasis mintimis apie projektą.

Vaikų mintys apie projektą:

• „Man labai patiko ne tik atsakyti į klausimus, bet ir parodyti, kur žemėlapyje yra Baltijos jūra (Agata, 6,5 m.).
  • „Man labai patiko bendrauti su vaikais „Skype'u“ (Armand, 6 m. 11 mėn.).
  • „Man patiko pasakoti apie savo miestelį Rudaminą ir rodyti tai makete“ (Edgaras, 6,5 m.).
  • „Man patiko apsilankyti gimnazijos muziejuje ir sužinoti, kaip anksčiau gyveno žmonės. Sužinojau įvairių faktų apie mūsų miestelį“ (Nikita, 6,5 m.).
  • „Labiausiai norėčiau susitikti ir pažaisti su vaikais iš Juodšilių“ ( Dominik, 5 m.).
  • „ Man labai patiko kurti Rudaminos apylinkių maketą“ ( Milana, 5 m.).

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Voisiat

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Renata Skokunova