Kowieńskim tropem A. Mickiewicza

29 października z samego rana autokar ,wypełniony po brzegi” wyruszył spod Gimnazjum im. F. Ruszczyca w Rudominie w kierunku Kowna.
Uczniowie klas 6 – 10 wyruszyli, by przejechać, przejść tropem A. Mickiewicza z Wilna do Kowna. Odbyliśmy spacer do kamienia w Dolinie A. Mickiewicza, a w miejscu Kartofliszek – pierwszego miejsca zamieszkania A. Mickiewicza w Kownie – już wyrosło miasto: kamienice, sklepy, muzea. Otóż dwa z nich: Muzeum Diabłów i Muzeum Wojska zwidziliśmy. Przeszliśmy też trasę, którą przemierzał młody nauczyciel – poeta do gimnazjum przy ratuszu kowieńskim. Uczniowie dowiedzieli się o radościach i smutkach wieszcza w tym mieście.
W taki sposób w naszej szkole symbolicznie rozpoczął się tydzień języka polskiego, już na feriach jesiennych.

naucz.jęz.polsk. H. Streła