Prieš 25 metus, 1992 m. sausio 8 d., Izraelis ir Lietuva oficialiai užmezgė diplomatinius santykius. Per šį laikotarpį valstybių dvišaliai santykiai vis stiprėjo, jų vertė augo, buvo kryptingai bendradarbiaujama. Pažymėdama šį istorinį įvykį, Izraelio ambasada kartu su Vilniaus rajono savivaldybe, LR Aplinkos ministerija bei Generaline miškų urėdija, balandžio 21-ą dieną Rukainių seniūnijos teritorijoje įgyvendino ilgai brandintą idėją – kartu su Lietuvos mokyklų bendruomenėmis pasodino 3 600 ąžuoliukų giraitę. Giraitės, kuriai suteiktas „Izraelita“ vardas, sodinimas įprasmino dviejų - Lietuvos ir Izraelio - valstybių ketvirtį amžiaus puoselėjamą bei šiemet minimą diplomatinių santykių sukaktį.

Prie iniciatyvos aktyviai prisijungė bei medelius Rukainių seniūnijoje sodino Lietuvos ir Izraelio valstybių tradicinėmis spalvomis pasipuošę Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos, Vilniaus r. Kyviškių pagrindinės, Vilniaus r. Rudaminos F. Ruščico, Nemėžio R. Kalinausko ir Rukainių gimnazijų bei Švenčionių, Vilkaviškio, Prienų, Anykščių ir Kupiškio savivaldybių švietimo įstaigų bendruomenės.

Šventėje dalyvavo mūsų gimnazijos IIIGa, c ir IGb klasės mokiniai, direktoriaus pavaduotojas ugdymui, istorijos mokytojas metodininkas Robert Poliakovskis ir biologijos mokytoja metodininkė Kristina Voitechovič. Visus, dalyvavusius ąžuoliukų sodinimo akcijoje, Izraelio ambasadorius Amir Maimon apdovanojo padėkos raštais.

Mokytoja

Kristina Voitechovič