Sausio 29d. Vilniaus rajono Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje lankėsi moderniausia mokslo įranga aprūpinta vienintelė šalyje mobili laboratorija „Mobilioji bioklasė“.
Šio netradicinio renginio organizatoriai buvo Vilniaus rajono švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Zofija Ryžova ir Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, chemijos mokytoja metodininkė Honorata Romanovska. Su džiaugsmu visus dalyvius pasveikino Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos direktorė Žaneta Jankovska.
Šio renginio tikslas buvo stiprinti mokinių susidomėjimą gamtos mokslais. Edukacinė programa buvo skirta F. Ruščico, „Ryto“, Nemėžio šv. R. Kalinausko, Juodšilių U. Leduchovskos gimnazijų, Rukainių vidurinės mokyklos 9-12 klasių moksleiviams ir chemijos, biologijos mokytojams.
„Mobilioji bioklasė“ – tai moderni laboratorija, kuri pristatė ir supažindino su biomokslų laimėjimais. Projektą įgyvendino Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“. „Thermo Fisher Scientific“ – didžiausia pasaulyje įmonė, teikianti produktus ir paslaugas mokslui – padėjo parengti projekto programą, skyrė modernią, tyrimų įrangą, reagentus.
„Mobiliosios bioklasės“ programos pagrindą sudaro eksperimentai su DNR, jų metu naudojami polimerazinės grandininės reakcijos (PGR), elektroforezės ir kiti molekuliniai tyrimo metodai.
Padedant Vilniaus universiteto studentams ir aukštųjų technologijų kompanijos „Thermo Fisher Scientific“ tyrėjams, moksleiviai atliko modernius biomokslų eksperimentus, klausė mokslo populiarinimo paskaitų, diskutavo ir džiaugėsi galimybe įgyti naujų žinių, įgūdžių. Moksleiviai ir mokytojai įsijautė į mokslininkų vaidmenis – išmoko ir dirbo su tokiais prietaisais ir priemonėmis, kurios yra šiuolaikinėse biomokslų laboratorijose. „Mes manome, kad toks netradicinis gamtos mokslų renginys yra geras būdas susipažinti su būsima profesija",–dalijosi įspūdžiais entuziastingi dalyviai.

direktoriaus pavaduotoja, chemijos mokytoja metodininkė
Honorata Romanovska