Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai žino, kad sportas - tai sveikata. Mums patinka sportuoti, mums patinka jaustis gerai, mums patinka sveikas gyvenimo būdas. Labai šauniai vasaros atostogas pradėjo gimnazijos 1-IG klasių mokiniai. Šiais metais vėl buvo suplanuotas aktyvus mokinių poilsis vasaros stovykloje „Vasaros viltys 2016“. Stovyklos šūkis: „Sportiškas, sveikas, mėgstantis keliauti žmogus – tai AŠ!“

Mūsų tikslas – plėtoti vaikų ir jaunimo socializacijos galimybes vasaros atostogų metu. Svarbiausi vasaros stovyklos uždaviniai:

1. Populiarinti užsiėmimus gryname ore;
2. Skatinti kūno kultūros ir sporto užsiėmimus gimnazijoje;
3. Įtraukti vaikus ir jaunimą dalyvauti neformaliojo švietimo veikloje, siūlyti įvairius veiklos būdus, tenkinti saviraiškos poreikius;
4. Sudaryti sąlygas turiningai edukacinei veiklai vaikų ir jaunimo vasaros poilsio metu;
5. Atskleisti vaiko gebėjimus, lavinti vaizduotę, plėsti kūrybinį akiratį.

Stovykloje dalyvavo 8-15 metų vaikai, kurie su savimi atsinešė didelį turtą: smalsumą, norą veikti, drąsą bei gerą nuotaiką. Stovyklautojai sportavo, iškylavo, pramogavo, sužinojo ir išbandė daug naujų dalykų. Sporto užsiėmimai buvo organizuojami puikiame gimnazijos stadione ir sporto salėje. Mokiniai galėjo pasirinkti savo mėgstamus sporto žaidimus: futbolą, tinklinį, krepšinį, kvadratą. Stovykloje svečiavosi Lietuvos olimpinės rinktinės narė Vaida Žūsinaitė bei futbolo komandos „Alytus Dainava“ žaidėjas Ronald Solomin. Mokiniams labiausiai patiko išvyka į Kernavę, Trakus. Stovyklautojai dalyvavo Vaikų gynimo dienos šventėje Medininkuose.

Stovykla truko 5 dienas, mes nuoširdžiai bendravome, sportavome, piešėme, žaidėme, dainavome, lipdėme, kūrėme, šokome, vaidinome. Šokių virusu yra užsikrėtę tūkstančiai žmonių visame pasaulyje, todėl ZUMBOS šokis neaplenkė ir mūsų stovyklos.
Vaikai sustiprėjo, susipažino su sveiko gyvenimo būdo principais, susidraugavo, tapo atviresni, atsiskleidė jų talentai.
Ši stovykla buvo galimybė pramogauti linksmiems, judriems, mėgstantiems sportuoti, truputį padūkusiems vaikams. Stovykloje vyko akcijos, sveiko gyvenimo būdo pamokėlės, mėgstamų sporto šakų varžybos ir judrūs komandiniai žaidimai su taktinėmis užduotimis, žygiai į mišką, prie upės. Dalyvavusiems stovyklos veikloje mokiniams buvo įteiktos atminimo dovanos.
Vaiko vaizduotė neturi ribų, todėl stovykloje laisvai leidome jai atsiskleisti. Tai buvo fantastiškas vaikų idėjų ir genialių minčių sprogimas!

Socialinė pedagogė

Svetlana Juodelienė