„Pajuskite visus vienijančią olimpinę dvasią ir sporto teikiamą džiaugsmą“, – daugiatūkstantinei prie Talkšos ežero Šiauliuose susirinkusiai miniai sveikinimą perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Saulės nutviekstoje ežero pakrantėje gegužės 28-osios rytą prasidėjo 27-oji Olimpinė diena. Joje dalyvavo rekordinis žmonių skaičius – daugiau nei 15 tūkstančių.

Šioje šventėje dalyvavo ir Vilniaus rajono jaunieji žolės riedulininkai - Rudaminos F.Ruščico ir „Ryto“ gimnazijų mokiniai. Į Šiaulius juos nuvežė Lietuvos žolės riedulio federacija, vadovaujama LŽRF prezidento, LTOK vykdomojo komiteto nario Leonardo Čaikausko. Čia buvo surengtos 3-iosios vaikų U-12 Olimpinės dienos serijos varžybos.

Šventė prasidėjo Olimpinės ugnies įžiebimo ceremonija, vėliau organizuota mankšta su IMPULS klubo treneriais, aplankytos sportinės stovyklavietės, po to dalyviai vyko į Šiaulių SM „Klevas“ sintetinės dangos žolės riedulio stadioną dalyvauti varžybose.

Varžybos buvo vykdomos pagal „2 minusų“ olimpinės sistemos reikalavimus, jose dalyvavo septynios berniukų ir septynios mergaičių komandos. Mūsų rajono riedulininkai (treneris V.Vilipas) varžybas pradėjo nuo antrojo etapo kaip praėjusių metų čempionai. Jie pirmose rungtynėse rezultatu 4-2 įveikė Šiaulių SM „Klevas“ riedulininkus (trenerė D. Grigienė). Įvarčius pelnė Andžej Burkot, Dominik Žemoit - po 2, vartininkas Andrius Podolskij sulaikė 4 baudinius. Antrose rungtynėse teko susitikti su Širvintų SM komanda (trenerė A. Janutaitė), vėl šventėme pergalę - 4-2 (Andžej Burkot – 2 įvarčiai, Dominik Žemoit ir Remigijus Tumutis pataikė po 1, 3 baudinius sulaikė vartininkas Andrius Podolskij). Finale susitikome tik po 4 rungtynių į finalą patekusiais Vilniaus ,,Žuvėdros“ jaunaisiais riedulininkais (treneris A.Macijauskas). Kova vyko labai atkakliai, tačiau kelios gynybos klaidos lėmė vilniečių pergalę - 2-0, tad tapome vicečempionais.

Komandos prizininkės apdovanotos nugalėtojų taurėmis, žaidėjai - medaliais, daug žaidėjų gavo specialius apdovanojimus. Rudaminiečių geriausiu žaidėju pripažintas vartininkas Andrius Podolskij apdovanotas medaliu, geriausiam turnyro žaidėjui Andžejui Burkotui įteikta žolės riedulio lazda. Visi turnyro dalyviai apdovanoti Olimpinės dienos marškinėliais. Jau antrus metus Olimpinės dienos varžybose teisėjavo rudaminietis Karolis Donculas.