Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Jau kelerius metus ta proga Rudaminos bendruomenė, vietos gimnazijos bei Meno mokykla organizuoja šventę vaikams. Šiais metais gausus būrys vaikų, tėvelių ir senelių rinkosi prie Rudaminoje esančio stadiono linksmai praleisti popietę.
Gražiais žodžiais susirinkusius pasveikino F. Ruščico gimnazijos direktorė Ž. Jankovska ir Vilniaus rajono vicemeras Č. Olševskis. Rajono merės M. Rekst įteiktos dovanos bei saldumynai buvo maloni staigmena mažiesiems šventės dalyviams.
Visi atvykę į šventę aplodismentų negailėjo jauniesiems talentams, sukūrusiems puikią nuotaiką – F. Ruščico ir Rudaminos meno mokyklos dainininkams, šokėjams, muzikiniams ansambliams, taip pat svečiams iš Vilniaus meno mokyklų. Su pasirodžiusiais scenoje atlikėjais norėjosi dainuoti, šokti, linksmintis. Jaunuosius talentus šventei parengė ir nepakartojamą koncertą padėjo organizuoti mokytojai B. Voicinovič, G. Višnevecka, A. Balkuvienė, T. Kinderevičienė, M. Bidlauskienė, O. Tunevič, M. Uscilienė, L. Šernienė, S. Balsys.
Mokiniai su klasių auklėtojais, tėveliais, seneliais patogiai įsitaisė jiems skirtose erdvėse, bendravo, vaišinosi skanėstais, dalijosi šventės įspūdžiais. Mažiausieji šventės dalyviai galėjo dalyvauti loterijose, čiuožti nuo batuto, pasipuošti norimu piešiniu veidukus, visi turėjo progą pasidžiaugti jaunųjų Meno mokyklos dailininkų darbais.
Pasibaigus koncertui linksmybės nesibaigė, nes visus pajudėti kvietė jau ne pirmą kartą F. Ruščico gimnazijoje viešintys zumbos treneriai.
Patys ištvermingiausieji šventės dalyviai, nepabūgę alinančio karščio, jėgas išmėgino orientacinio sporto rungtyje, judriuosiuose sporto žaidimuose, futbolo rungtynėse, draugiškai dalyvavo bėgime aplink stadioną. Sporto varžybas organizavo F. Ruščico gimnazijos kūno kultūros mokytojai V. Vaidak, J. Kazanskaja ir V. Ruseckis.
Visų vaikų ir tėvelių vardu norėtųsi padėkoti šios puikios šventės organizatoriams, dalyviams, mokytojams, rajono valdžios ir Rudaminos bendruomenės atstovams už puikią progą susirinkti kartu, pasilinksminti, pasidžiaugti mokinių gebėjimais, taip pat išbandyti jėgas įvairiose varžybose ir konkursuose.

Lietuvių k. mokytoja metodininkė

Danutė Mikalauskienė