Balandis – švaros bei aplinkos gražinimo bei tvarkymo mėnuo. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai bei mokytojai balandžio 29 dieną dalyvavo projekte „DAROM Lietuvai 2016“. Šio projekto tikslas – skatinti moksleivių ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą bei stiprinti vietines bendruomenes.
Šiame projekte entuziastingai dalyvavo 5b klasė ir jos auklėtoja J.Malūnavičiūtė-Liachovič, 6b klasė ir jos auklėtoja A. Miloš, 6a/7a klasė bei jų auklėtoja K. Krepštul, 6c klasė bei jos auklėtoja H. Romanovska, 8b klasė ir jos auklėtoja D. Mikalauskienė, 8c klasė ir jos auklėtojas A. Prelgauskas, IGb klasė bei jos auklėtojas M. Matulianec, IGc klasė bei jos auklėtoja H. Nikončik, IGa bei jų auklėtoja S. Juodelienė, direktoriaus pavaduotojas ugdymui V. Segen. Šio projekto koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui H. Romanovska.
Buvo pasidalintos teritorijos ir mokiniai bei mokytojai skubiai kibo prie darbo. 6a/7a klasė bei jų auklėtoja K. Krepštul ir IGa klasė bei jų auklėtoja S. Juodelienė keliavo tvarkyti Rudaminoje esančių karių kapinaičių. Juk čia palaidoti jauni žmonės, kurie gynė mūsų kraštą nuo priešų. Mes privalome pagerbti jų atminimą, atlikti pareigą – sutvarkyti jų kapus. Čia juk yra amžinoji jų poilsio vieta. Mūsų pareiga – prisiminti, dėl ko jie žuvo, savo pilietine iniciatyva prisidėti prie šių kapų sutvarkymo. 6c klasė bei jų auklėtoja H. Romanovska tvarkė teritoriją, esančią prie stadiono. Mokiniai plušėjo netausodami jėgų. Jie norėjo, kad aplinka, esanti šalia Ferdinando Ruščico gimnazijos, taptų daug švaresnė, tvarkingesnė, gražesnė. Sutvarkytoje teritorijoje juk daug maloniau praleisti laiką.. Ir jiems tai puikiai pavyko.
IGb klasė bei jų auklėtojas M. Matulianec, IGc klasė bei jų auklėtoja H. Nikončik vyko į Vilniuje esančias Rasų kapines. Kiekvienais metais – balandžio mėnesį – Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos moksleiviai vyksta tvarkyti Rasų kapinių. Šiais metais ši tradicija yra tęsiama. Juk čia tiek daug Lietuvai nusipelniusių žymių žmonių palaidota. Čia tikrai reikalinga mokinių pagalba. Jaunieji talkininkai gali sutvarkyti tuos kapus, kurie jau nebeturi, kas jais galėtų pasirūpinti. Taip mokiniai yra auginami būti pilietiškos visuomenės nariais, mokomi nevengti prisidėti prie mūsų krašto gražinimo bei švarinimo.
5b, 5c klasei bei jos auklėtojai J.Malūnavičiūtė-Liachovič-, A. Atkinskajai, 6b klasei bei jos auklėtojai A. Miloš atiteko plotas prie Ferdinando Ruščico gimnazijos. Penktų klasių mokiniai su savo auklėtojomis pirmą kartą dalyvauja pilietinėje akcijoje „DAROM Lietuvai 2016“. Kiekvienas mokinys labai stengėsi, labai norėjo įrodyti, kaip jis yra reikalingas ir svarbus tvarkant šią teritoriją. Mokiniai puikiai padirbėjo ir ši teritorija tapo švaria.
7b, 7c ir jos auklėtojos L. Palkovska, I. Pročuchanova tvarkė aplinką prie F. Ruščico gimnazijos. Mokiniai puikiai padirbėjo, ir teritorija tapo daug švaresnė, tvarkingesnė.
8b klasė ir jos auklėtoja D. Mikalauskienė, 8c klasė ir jos auklėtojas A. Prelgauskas keliavo tvarkyti teritorijos, esančios apie Rudaminos kapines. Mokiniai surinko šiukšles , kurios mėtėsi už kapinių tvoros teritorijos. Mokiniai plušėjo negailėdami savo jėgų, nes norėjo, kad Rudamina būtų graži ir tvarkinga. Šia gražia akcija „DAROM Lietuvai 2016“Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai bei klasių vadovai, prisidėjo prie mūsų aplinkos gražinimo. Įgijo patirties ir tapo pilietinės visuomenės nariais bei išsiugdė atsakingą požiūrį į aplinką.

Lietuvių kalbos vyresnysis mokytojas

Arnoldas Prelgauskas