Balandžio 12 d. gimnazijoje vyko paskaita 6-IIIG klasių moksleiviams, besidomintiems donorystės idėjomis. Nacionalinio kraujo centro atstovė Irma Pinpičkaitė kalbėjo apie donorystės idėjas, aiškino jų svarbą ir ragino aktyviai dalyvauti akcijose.

Pagrindinis kraujo donorystės principas – jokios žalos donorui ir didžiausia nauda ligonio sveikatai. Paskaitoje klausytojai sužinojo apie kraujo donorystę kaip socialinį reiškinį, apie donorystės svarbą, saugumą, šių dienų problemas ir istoriją. Mokiniams buvo pateikta pagrindinė informacija apie kraują, jo sudėtines dalis ir funkcijas.

Paskaita buvo įdomi, verčianti susimąstyti ir suvokti visuomenės problemas. Mokiniams kilo daugybė klausimų, į kuriuos atsakė Nacionalinio kraujo centro atstovė. Sukrečianti statistika paveikė kiekvieno dalyvavusio paskaitoje emocijas. Didelis Lietuvos gyventojų mirtingumas tik dėl visuomenės abejingumo skatina propaguoti neatlygintiną kraujo donorystę. Tikimės, kad neatlygintinos kraujo donorystės idėjos žengs drąsius žingsnius mūsų gimnazijoje, o ši paskaita paskatins dalintis gerumu su kitais.

Paskaitos organizatorė

direktoriaus pavaduotoja ugdymui Honorata Romanovska