Balandžio 11-15 dienomis Rudaminos F. Ruščico gimnazijoje vyko tradicinės gamtos mokslų savaitės renginiai. Kiekvieną dieną gimnazijos bendruomenę stebino ir džiugino vis kita veikla ar paroda.
Gimnazijos III aukšto koridorių papuošė mokytojų K. Voitechovič ir R. Boris mokinių darbų parodos „Stebuklingas vabzdžių pasaulis“, „Audinių modeliai“, “Chemijos rebusai“, „Jaunųjų chemikų akimis“. Mokiniai kartu su mokytojomis H. Romanovska, K. Voitechovič ir R. Boris pakvietė pasigrožėti parodomis Vilniaus r. Skaidiškių ir Marijampolio pradinių mokyklų 4 klasių mokinius. Svečiai dalyvavo netradicinėse chemijos ir biologijos pamokėlėse, chemijos bandymuose, tyrė augalo ir žmogaus kraujo ląsteles per mikroskopą, bandė atlikti teorinę užduotį planšetinio kompiuterio pagalba.
Audinių modelių kūrimui vadovavo technologijų vyresnysis mokytojas J. Parvickis ir biologijos mokytoja metodininkė K. Voitechovič. Per ilgąsias pertraukas 8-III G klasių mokiniams, vadovaujant chemijos mokytojai R. Boris, buvo demonstruojami įdomūs bandymai. Gamtos mokslų kabinetuose mokiniai žiūrėjo mokslinius - pažintinius filmus „Visata“ ir „Gyvūnų pasaulyje“. Klasės valandėlės metu IG klasių mokiniai gimnazijos aktų salėje svečiams ir mokytojams pristatė pačių sukurtus filmukus apie GMO ir dantų priežiūrą. Filmo režisieriai - IG kl. mokiniai N. Latkovskis ir E. Komarovič, scenarijaus kūrėjai – A. Seniut, K. Herman ir J. Stacevič.
Gimnazistai dalyvavo Kraujo centro darbuotojų organizuotoje paskaitoje, kurioje sužinojo apie kraujo donorystės svarbą. Kraujo centro darbuotojus į susitikimą su mokiniais pakvietė gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui H. Romanovska.
Mokytojos K. Voitechovič ir R. Boris organizavo išvyką į Rudaminos „Ryto“ gimnaziją. Šios išvykos tikslas - dalyvauti biologijos ir chemijos protų mūšyje “Gamta tarp mūsų!”. Protų mūšyje dalyvavo 3 mišrios abiejų gimnazijų komandos, renginys organizuotas trimis turais – mokiniai turėjo atsakyti „taip“ arba „ne“ į chemijos teiginius, atsakyti į biologijos klausimus bei atlikti kūrybinę užduotį – sukurti ketureilį, kuriame turėjo būti vartojami pateikti biologijos terminai. Komandas palaikantys mokiniai taip pat neliko be darbo - jiems grupėse buvo pateikti kryžiažodžiai apie gamtą, juos „sirgaliai“ turėjo išspręsti, kol vyko komandų kova. Kadangi protų mūšis buvo draugiškas, tai ir nugalėjo draugystė. Visi dalyviai buvo apdovanoti Rudaminos „Ryto“ gimnazijos direktoriaus padėkos raštais, lydėjusios mokytojos – technologijų mokytojos J. Savičienės pagamintais prizais. Visi liko patenkinti renginiu. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad gimnazijas sieja ne tik bendras kiemas, bet ir graži draugystė.
Gamtos mokslų savaitės viduryje prie gimnazijos rinkosi tikri gamtos mokslų mylėtojai. Jie dalyvavo H. Romanovskos organizuotoje ekskursijoje į bendrovę „Thermo Fisher scentific Baltics“.
Fizikos mokytoja A. Janč organizavo išvykas į Rudaminos šilumos tinklus, pažintinę išvyką 6a-8a klasės mokiniams prie Rudaminos transformatorinės ir upelio, kur vyko konkursas „Laivų regata“.
Gamtos mokslų savaitės metu vyko netradicinės pamokos. Mokiniai dalyvavo ekskursijose, inscenizacijose, įdomiuose laboratoriniuose užsiėmimuose, integruotuose užsiėmimuose, rengė pristatymus Power Point programa. Gamtos savaitė prabėgo nepastebimai. Labai smagu, kad gimnazistai aktyviai dalyvavo renginiuose ir parengė daug įdomių darbų.

Gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė

K. Voitechovič