Žemės valanda“ - tai tarptautinė akcija, kviečianti visų šalių vyriausybes, organizacijas, bendruomenes išjungti šviesas vienai valandai ir tokiu būdu parodyti savo susirūpinimą Žeme ir tuo, kas joje vyksta. Tuo pačiu laiku užgęsta pačių svarbiausių pasaulio pastatų ir paminklų apšvietimas. 2016-ais metais „Žemės valanda“ vyko šeštadienį, kovo 19-ą dieną, nuo 20.30 iki 21.30 val.

Kovo 18 d. Rudaminos F. Ruščico gimnazijoje vyko renginys, skirtas minėtai akcijai. Renginio koordinatorė direktorės pavaduotoja ugdymui Honorata Romanovska ir mokinių tarybos nariai parengė įdomų ir turiningą pristatymą apie „Žemės valandos“ akcijos istoriją, esmę, tikslus ir pasaulio bendruomenės dalyvavimą renginiuose. Mokiniai susidomėję stebėjo vaizdo įrašą, kaip valandai gęsta įžymiausių pasaulio pastatų šviesos, kaip visų Žemės kampelių gyventojai palaiko šią prasmingą akciją.

IIG b klasės mokinės papasakojo, kokios Lietuvos organizacijos ir kaip palaiko šią akciją. Įdomu buvo sužinoti, kad didžiausios šalies bendrovės UAB „ACME Baltija“, UAB „Švyturys-Utenos alus“, „Bitė“, „Omnitel“, bankai „Swedbank“ ir SEB, „Čili“ restoranai dalyvauja „Žemės valandoje“, ką apie gamtos tausojimą galvoja minėtų bendrovių vadovai.

Šiais metais mūsų gimnazijos bendruomenė taip pat jungėsi prie „Žemės valandos“ akcijos. Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Honorata Romanovska sakė, kad „Žemės valanda“ turėtų trukti ilgiau, ne tik valandą – reikia visam pasauliui skleisti informaciją apie žmogaus įtaką klimato pokyčiams ir Žemės problemas, susijusias su neatsakinga veikla, organizuoti renginius, akcijas, konferencijas, integruoti šią temą į pamokas mokyklose.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Danutė Mikalauskienė