Kalėdų šventės - ypatingas laikas, gerumo laikas, refleksijų metas apmastyti tai, kas prasminga. Mokykloje tai irgi ypatingas metas. Kalėdų laukimas drauge su mokinių tėvais, kviestais svečiais prie prakartėlės jau tapo daugiametine tradicija.
2014 m.gruodžio 21 d. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos Marijampolio pradinio ugdymo skyriuje įvyko adventinės rekolekcijos ir Šv. Mišios, kurias laikė parudaminio parapijos klebonas M. Balcevič. Po Šv. Mišių Marijampolio seniūnijos gyventojai buvo pakviesti į vaidinimą „Taikos ir gerumo Betliejaus šviesa“. Gražiai papuošta dekoracijomis ir visiškai pasikeistusi mokyklos salė buvo pilna žiūrovų: tėvų, senelių, svečių ir kaimo bendruomenės narių. Kai pasibaigė meninė dalis jaunieji artistai sulaukė daug karštų plojimų.

Pasibaigus susitikimui gimnazijos direktorė Žaneta Jankovska ir pavaduotoja Miroslava Klim pasveikino visus su šventėmis, padėkojo mokiniams ir jų mokytojoms už gražų vaidinimą. Marijampolio savivaldybės seniūnas Andžej Žabelovič padėkojo vaikams ir organizatoriams už draugišką, šiltą atmosferą, gražų vaidinimą, pasveikino su artėjančiomis šventėmis. Skambant Kalėdinėms giesmėms mokytojai, mokiniai, svečiai pasidalino kalėdaičiais linkėdami vieni kitiems viso geriausio.

Dideliu siurprizu buvo Kalėdų Senelio atvykimas su pilnu maišų dovanų. Vaikai deklamavo, dainavo, šoko. Už tai buvo apdovanoti plojimais ir dovanėlėmis.

Dar kartą pasitvirtino, kad tokie susitikimai, emocijos ir patirtis suburia, priartina žmones. Parodo vaikams kokios yra svarbios Kalėdų tradicijos.