Informacija tėvams

[Įsakymas dėl mokinių priėmimo į gimnaziją komisijos sudarymo]

[Mokinių lankomumo apskaitos ir nelankymo prevencijos tvarkos aprašas]

[Atmintinė - laikinosios globos nustatymas tėvų prašymu]

[Atmintinė - Reagavimas į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį]

[Kaip išmokyti vaiką nepasimesti ir ką daryti jam pasimetus]

[Psichologinė ir socialinė pagalba Vilniuje]

[Patarimai vaikams ir tėvams]

[Patarimai tėveliams, kaip auginti sveikus vaikus (powerpoint prezentacija)]

Akcija „Draugiška kuprinė“ (Statistika, taisyklės, fotografijos)

[Saugaus eismo paslaptys]

[Paramos programos: „pienas vaikams ir vaisiai mokykloms“ ]

[Kur galima kreiptis pagalbos, jeigu vaikas vartoja psichoaktyvias medžiagas]

[Vaikų seksualinė prievarta ar išnaudojimas internete(powerpoint prezentacija)]

[Kaip kalbėti su vaikais apie psichoaktyviąsias medžiagas]

[Informacija apie pagalbą]

Aktualiausia informacija dėl pagalbos nukentėjusiems asmenims https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/socialine-integracija/pagalba-nuo-nusikalstamos-veikos-nukentejusiems-asmenims

Ką turi žinoti nukentėjęs asmuo? - https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/socialine-integracija/pagalba-nuo-nusikalstamos-veikos-nukentejusiems-asmenims/elektroninis-leidinys-ka-turi-zinoti-nukentejes-asmuo

[Nemokama ir konfidenciali pagalba nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų]

Ar norite gėriau pažinti savo vaikus?

Rekomendacijos tėvams, kaip užtikrinti vaikų saugumą elektroninėje erdvėje:

Internetas ir kitos informacinės technologijos yra vaikų socializacijos įrankiai. Naudodamiesi jomis vaikai siunčia elektroninius laiškus, žinutes, kuria savo svetaines, dalijasi patirtimi socialiniuose tinkluose, aktyviai dalyvauja pokalbių kambariuose vykstančiose diskusijose ir pasisako forumuose. Deja, vaikai gali ne tik įgyti naudingos ir įdomios patirties, bet ir susidurti su nemaloniomis situacijomis.

Žinoma, kad realiame gyvenime patiriamos patyčios gali turėti rimtų ir ilgalaikių padarinių: gali mažėti vaiko pasitikėjimas savimi, kilti pyktis dėl išgyventos neteisybės, atsirasti noras praleidinėti pamokas, vengti eiti į mokyklą, gali prastėti vaiko akademiniai rezultatai. Elektroninių patyčių padariniai gali būti dar sudėtingesni, nes patyčios virtualioje erdvėje vyksta 24 valandas per parą, informacija labai greitai plinta ir paprastai sunkiai pašalinama iš virtualios erdvės. Susidūrus su elektroninėmis patyčiomis vaikui būtina jo artimų žmonių pagalba.

Kartais tėvai mano, jog jeigu vaikas leidžia laiką namie ir naudojasi kompiuteriu neišeidamas iš savo kambario, jis yra saugus ir jam nieko negali atsitikti. Tačiau vaikas gali patirti patyčias net neišeidamas iš namų. Taigi svarbu domėtis tuo, ką vaikas veikia būdamas virtualioje erdvėje. Kartais tėvų domėjimąsi vaikai gali vertinti kritiškai – „tai ne tavo reikalas“. Tačiau tėvų pareiga yra užtikrinti savo vaikų saugumą tiek realiame gyvenime, tiek virtualiame pasaulyje.

Prisegtame [faile] pateikiamos rekomendacijos, kaip užtikrinti vaikų saugumą elektroninėje erdvėje bei nurodomos pagalbos galimybės, susidūrus su patyčiomis virtualiame pasaulyje!

Atmintinė Tėvams:

[Civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimas]

Uniformos:

Nuo 2007/2008 m. gimnazijos mokiniai vilki uniformas:

Megztiniai:

Kainos: