Mokinių savivalda

Vilniaus rajono F. Ruščico gimnazijos Mokinių savivalda (toliau – MS) yra savarankiška, nesiekianti pelno organizacija, vienijanti moksleivius – savo narius. Ją sudaro 7-8 ir I-III G klasių mokiniai (po 1-2 atstovus iš kiekvienos klasės), kurie renkami atviru balsavimu savo klasės mokinių balsų dauguma. MS veiklai vadovauja pirmininkas bei keli jo padėjėjai (visi jie sudaro Mokinių tarybą), kurie būna renkami atviru balsavimu per pirmąjį Mokinių savivaldos susirinkimą. Penki Mokinių tarybos nariai priklauso gimnazijos tarybai. Mokinių savivaldos nariai į susirinkimus renkasi kartą arba du kartus per mėnesį (o jei reikia – ir dažniau).

Mokinių taryba (7-IIIG kl):

Mokinių savivaldos tikslas:

• organizuotomis priemonėmis plėtoti mokinių, mokytojų ir tėvų demokratinės gyvensenos patirtį, atstovauti ir ginti mokinių teises bei interesus, ugdyti laisvą, mąstančią , kūrybiškai aktyvią, pasiruošusią savarankiškai veiklai asmenybę..

Mokinių savivaldos uždaviniai:

• Skatinti aktyvios, tolerantiškos, draugiškos, kūrybingos, kultūringos, gimnazijos tradicijas puoselėjančios asmenybės ugdymąsi;
  • Numatyti ir vykdyti mokinių savivaldos veiklą, būti pavyzdžiu visai mokinių bendruomenei;
  • Stengtis išlaikyti tarpusavio supratimą ir geranoriškumą tarp mokinių ir mokytojų;
  • Organizuoti ir vykdyti projektus, akcijas, diskusijų popietes, išvykas, susitikimus ir kt. veiklą;
  • Padėti organizuoti gimnazijos renginius;
  • Bendradarbiauti su kitomis miesto švietimo įstaigų mokinių savivaldomis bei jaunimo organizacijomis;
  • Ugdyti higienos įgūdžius, prisidėti prie jaukesnės, gražesnės, saugesnės aplinkos gimnazijos kūrimo;
  • Padėti spręsti problemas, susijusias su gimnazija.

Mokinių savivaldos principai:

• bendradarbiavimo;