2014 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekte „Rudaminos mokyklos istorija“, kurį parengė mokytojos Marija Simanovič ir Danuta Taraškevič. Projekto tikslas – susipažinti su Rudaminos mokyklos įkūrimo istorija. Mokiniai sužinojo apie mokyklos veiklą nuo 1782 m. iki dabar. Mokytojos pateikė daug įdomios medžiagos lenkų ir rusų kalbomis.
Pradinių klasių mokiniai išmoko mūsų gimnazijos himną, kurį galės drąsiai ir išdidžiai giedoti. Projektą pagyvino organizuotas dailės konkursas „Mano mokykla“. Pradinukai piešė savo mokyklą. Piešiniais grožėjosi visa gimnazijos bendruomenė: administracija, tėveliai, mokytojai, mokiniai. Kiekvienos klasės geriausias dailininkas buvo apdovanotas diplomu.
Įdomi ugdomoji, pažintinė veikla buvo organizuota gimnazijos muziejuje, kuriame mokiniai ir mokytojai ieškojo informacijos apie mokyklą, mokytojus. Žinios buvo patikrintos atliktu testu, kuris nebuvo lengvas! Pradinių klasių mokiniai daug dirbo: minė mįsles, mokėsi patarlių, dainų bei eilėraščių apie mokyklą.
Baigiamąjį projekto renginį organizavo Marija Simanovič ir Danuta Taraškevič. Aktų salėje vyko koncertas, kuriame dalyvavo visų klasių mokiniai, pristatę įdomius pasirodymus.
Gimnazijos direktorė Žaneta Jankovska įteikė diplomus pradinių klasių mokytojoms, kurios dalyvavo projekte. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Miroslava Klim džiaugėsi mokinių ir mokytojų darbais.
Kiekviena klasė gavo padėkos raštus ir saldumynų. Vaikai buvo patenkinti, kupini teigiamų emocijų. Šventė pavyko. Tikimės, kad ir kitais mokslo metais bus organizuotas panašaus pobūdžio projektas.