2014 m. gruodžio10 d. į Rudaminos F. Ruščico gimnaziją rinkosi dvyliktų klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytojais. Čia vyko Rudaminos lietuvių kalbos mokytojų metodiniam centrui organizuotas renginys – pamoka-paskaita “Vaižgantas gimnazijoje”. Netradicinę pamoką vedė LEU docentė dr. Gitana Vanagaitė.

Renginyje dalyvavo visų trijų metodiniam centrui priklausančių gimnazijų – Nemėžio šv. R. Kalinausko, Rudaminos “Ryto” bei F. Ruščico – ir Juodšilių šv. U. Leduchovskos gimnazijos abiturientai. Lektorė G. Vanagaitė papasakojo mokiniams, kaip suvokti pagrindines lietuvių literatūros klasiko J. Tumo-Vaižganto kūrybos idėjas, supažindino su svarbiausiais rašytojo gyvenimo ir veiklos puslapiais. Pagrindinis pamokos akcentas – apysakos “Dėdės ir dėdienės” tematika, personažai, jų poelgių priežastys ir pasekmės. Mokiniams buvo paaiškinta, kaip Vaižganto kūryboje atsispindi tautinis charakteris, kaip apmąstomos žmogaus dvasingumo, pasirinkimo laisvės, gyvenimo prasmės temos.

Dėstytoja akcentavo, kad apysaka“Dėdės ir dėdienės” nėra lengvai suvokiama šiuolaikiniam mokiniui, kartais būna net nuobodi, tad siedama su XXI a. žmogaus puoselėjamomis vertybėmis paaiškino, kaip skaityti kūrinį ir į ką atkreipti dėmesį. Pamokos pabaigoje mokiniai ir mokytojai galėjo pateikti klausimus lektorei ir padėkojo už prasmingą renginį. Tikimės, kad dėstytojos G. Vanagaitės išsakytos mintys padės abiturientams rengiantis brandos egzaminams.