Maži šedevrai – Velykiniai margučiai 24-03

Małe arcydzieła – pisanki wielkanocne

Pisanka - to symbol Wielkanocy i odradzającego się życia. Od najmłodszych lat pielęgnujemy nasze tradycje i obyczaje wielkanocne. Bardzo pięknie jest, gdy na stole jest śliczna dekoracja wielkanocna.
W Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudaminie odbyła się rejonowa wystawa pod tytułem: „Wielkanocna pisanka.” Udział wzięło wielu uczestników z różnych szkół rejonu wileńskiego:

Gimnazjum im. S. Moniuszki w Kowalczukach
Gimnazjum w Mickunach
Gimnazjum im. Ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole
Szkoła podstawowa im. Św. Faustyny Kowalskiej w Rzeszy
Szkoła Podstawowa w Kiwiszkach
Szkoła Podstawowa w Szumsku
Gimnazjum w Pogirach
Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudaminie

Celem wystawy jest kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, ukazywanie ich znaczenia poprzez ekspresję artystyczną i twórczą.

Prace były wykonane za pomocą różnych technik: wydmuszki, jajko z kolorowej tektury itp., ozdobione akwarelą, gwaszem, kredkami, tuszem, pastelami, ołówkiem itp. Zorganizowano tę wystawę z inicjatywy nauczyciela - metodyka klas początkowych Krystyny Wojsiat, starszego nauczyciela klas początkowych Bożeny Trusilewicz oraz licznego grona klas początkowych Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudaminie.

Uczestnicy wystawy otrzymają dyplomy, nauczyciele - podziękowania za udział w wystawie “Wielkanocna pisanka”.
Serdecznie dziękujemy za cudowne prace oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Starszy nauczyciel klas początkowych, Helena Waskań