Akcija ”Skaitymas per pertrauką” 23-10-26

Akcja ”Przerwa na czytanie”

W dniu 26 października nasze gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie po raz drugi uczestniczyło w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji pt. "Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie" wydarzenia realizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom".

Celem akcji było promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W tym dniu dzieci grup przedszkolnych, przygotowawczych oraz klas 1-4 wraz ze swoimi wychowawcami podjęli próbę bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Na korytarzach, w sali sensorycznej oraz lekcyjnej,bibliotece szkolnej i centralnej, a nawet w szkolnym sadzie i podwórku można było spotkać uczniów zatopionych w lekturze.

Uczniowie z wielką chęcią sięgali po książkę, bo „Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”. Cieszymy się, że uczniowie przypomnieli o korzyściach płynących z czytania i z przyjemnością sięgali po ulubioną książkę. Mamy nadzieję, że za rok cała społeczność naszego gimnazjum wraz z nauczycielami wezmą udział w tej pięknej akcji.