Europos Kalbų Diena 23-09-26

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W związku z tym, dzieci z grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych wybrały się w wirtualną podróż po kilku krajach europejskich, czyli do Włoch, Francji, Polski i Niemiec. Celem zajęcia było pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami europejskich krajów.

Dzieci zapoznały się z flagami oraz podstawowymi informacjami o wybranych państwach europejskich. Zadaniem dzieci było wykonanie prac plastycznych, a mianowicie przygotowanie flagi. Praca w grupie zaowocowała na całego i trzeba przyznać, że dzieci wywiązały się z tego zadania celująco. Powstały piękne, kolorowe flagi!

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW był ciekawym doświadczeniem dla naszych wychowanków, którym celebrowanie tego dnia sprawiło wiele radości. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z Europejskiego Dnia Języków w zeróweczce naszego gimnazjum.

Valentina Leipienė