Gimnazijos globėjo diena 23-12-10

Paveikslėlis110 grudnia obchodzimy urodziny patrona naszej szkoły - Ferdynanda Ruszczyca.

Z tej okazji, jak co roku, w szkole odbył się szereg przedsięwzięć poświęconych słynnemu malarzowi. 8 grudnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i nauczycielki plastyki p. Renaty Utowki odbył się plener pt. „Miniatury Ruszczyca”. Udział wzięły klasy 5-7 oraz grupy przedszkolne (pod opieką wychowawczyń Oksany Zagurskiej, Renaty Skokunowej i Elżbiety Bujko). W auli gimnazjum odbyła się nietradycyjna lekcja poświęcona Patronowi. Uczniowie w czterech językach (polskim, rosyjskim, litewskim, angielskim) przypomniały o dorobku znanego malarza i działacza społecznego Ferdynanda Ruszczyca. Na zakończenie zespół teatralny gimnazjum „Randevouz” (kierownik nauczyciel Eduard Saszko, oprawa muzyczna nauczycielka Alina Balkuwiene, oraz kierownik taneczny Maria Turowiec) wystąpił ze sztuką „Copy-paste". Dziękujemy za zaangażowanie i udział wszystkim nauczycielom, uczniom i Samorządowi Uczniowskiemu!

Walentyna Leipienė i Grazyna Wiejksznia