Ampermetras ar multimetras, kurį pasirinksi Tu? 23-12-08

2023 metų gruodžio mėnesį 8 klasės mokiniai fizikos pamokose turėjo galimybę įgyvendinti teoriją praktiškai. Aštuntokai atliko praktinį darbą, skirtą suprasti ir patirti, kaip naudojamas ampermetras srovės stipriui elektros grandinėje matuoti.

Pirmiausia, mokiniai susipažino su elektros srovės samprata, mokėsi skaičiuoti elektros srovės stiprį ir įtampą. Aštuntokams buvo parodyti esminiai prietaisai, skirti elektros srovės matavimams atlikti, tokie kaip ampermetras, voltmetras ir multimetras. Mokiniai suprato, kad ampermetras skirtas tik matuoti elektros srovę grandinėje, tuo tarpu multimetras, be srovės, matuoja ir kitus dydžius, pavyzdžiui, elektros įtampą ar varžą.

Mokiniai gavo iššūkį. Jie turėjo savarankiškai sujungti paprasčiausią elektros grandinę, nubraižyti jos schemą bei išmatuoti grandine tekančios elektros srovės stiprį. Aštuntokai naudojo ampermetrą ir multimetrą. Mokiniai lygino, kuris prietaisas yra patogesnis naudoti buityje, kuris duoda tikslesnius matavimus, kurį lengviau pajungti elektros grandinėje.

Ši praktinė pamoka ne tik suteikė mokiniams galimybę patiems išbandyti teoriją realiame pasaulyje, bet ir lavino jų gebėjimus naudotis matavimo prietaisais bei suprasti elektros grandinės principus. Tai buvo ne tik mokymasis, bet ir įkvepiančios akimirkos, kurios gali skatinti mokinius domėtis fizika ir tyrinėti jos paslaptis ateityje.

Praktines veiklas suplanavo ir atliko: fizikos mokytoja Agneška Bogumilo

Straipsnio autorė: Agneška Bogumilo