Aplinkosauginis protmūšis „Žinau daugiau – atliekų mažiau!” 23-11-22

Lapkričio 22 dieną Vilniaus rajono savivaldybė kartu su atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas” organizavo aplinkosaugines edukacijas Vilniaus rajono mokyklų mokiniams „Žinau daugiau – atliekų mažiau!”, skirtas Europos atliekų mažinimo savaitei paminėti. Europos atliekų mažinimo savaitės minėjimas vyksta Lietuvoje jau 15 metų iš eilės. Mūsų gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo šitame įdomiame ir naudingame Vilniaus rajono renginyje, kuris vyko nuotoliniu būdu ZOOM platformoje. Iš pradžių 7-IIG klasių mokiniai išklausė paskaitą apie atliekų rūšiavimą, vėliau vyko protmūšis „Žinau daugiau – atliekų mažiau!”.

Mokinių aktyvų dalyvavimą motyvavo klausimai, susiję su atliekų rūšiavimo svarba ir antrinio panaudojimo galimybėmis. Gimnazistai sužinojo, į kokį konteinerį mesti panaudotą dantų šepetuką, tuščią kavos indelį, kvepalų buteliuką, kiek legalių sąvartynų yra Vilniaus rajone ir apie kitas rūšiavimo problemas. Gimnazijoje vyko netradicinės biologijos, chemijos ir gamtos mokslų pamokos.
Mokinius paskatino, motyvavo ir padėjo prisijungti prie Atliekų mažinimo savaitės minėjimo GM metodinės grupės mokytojos: chemijos mokytoja metodininkė, direktorės pavaduotoja ugdymui H. Romanovska, biologijos mokytoja metodininkė K. Voitechovič , biologijos vyresnioji mokytoja T. Dulko ir chemijos mokytoja metodininkė R. Boris.

Gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė K. Voitechovič