Vaisių salotos 23-10-27

Bomba witaminowa, czyli sałatka owocowa

Uczniowie Fili Nauczania Początkowego w Mariampolu na zajęciach o zdrowym odżywianiu rozmawiali o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ciała i umysłu. Dzieci poznały także zasady zdrowego odżywiania, uczyły się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Dla utrwalenia przekazanych uczniom informacji w dniu 27 października na zajęciach technologii uczniowie sporządzali sałatkę owocową. Dzieci wybrały i przyniosły do klasy swoje ulubione owoce. Po krótkim wstępie, przystąpiły do pracy. Przywdziały fartuszki, umyły ręce, podwinęły rękawy i zabrały się za krojenie owoców, co sprawiło im nie lada przyjemność. Uśmiechnięte i pełne skupienia buzie pokazały, że zajęcia kulinarne bardzo się podobały. Sałatki były pyszne, a zapach roznosił się po całej szkole.

Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Owocowa sałatka smakowała wyśmienicie i z pewnością dlatego, iż została zrobiona własnoręcznie przez dzieci.