Rugsėjo 1-oji

[1-wrzesnia-artykuł]

Rugsėjo 1 dieną Rudaminos F. Ruščico gimnazija savo bendruomenę pasveikino tradiciniu naujųjų mokslo metų pradžios susirinkimu. Mokslo metų atidarymo šventė prasidėjo valstybės bei gimnazijos himnais ir iškilmingu vėliavos pakėlimu. Visus susirinkusius – mokinius, tėvelius, svečius ir mokytojus – pasveikino direktorė Žaneta Jankovska, linkėdama ištvermės, naujų atradimų, pasitenkinimo ir entuziazmo mokytis.

Iškilmingoje šventėje apsilankė garbingų svečių: Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje konsulė Anna Pustul, Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič, Rudaminos lopšelio-darželio direktorė Irena Bylinska ir daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška. Vilniaus rajono tarybos narė Honorata Romanovska perskaitė Vilniaus r. LLRA-KŠS pirmininko Valdemaro Urbano sveikinimo laišką. Pirmaklasiai gavo dovanų kuprines, pripildytas reikalingiausių mokyklinių reikmenų. Tai yra kelerius metus vykdomas organizacijos „Pagalba lenkams rytuose“ projektas, taip pat finansuojamas iš Lenkų kalbos plėtros instituto, Lenkijos švietimo ir mokslo ministro bei Lietuvos lenkų sąjungos lėšų.

Šią dieną aktų salėje Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje konsulė Anna Pustul iškilmingai įteikė Lenko kortą beveik 120 gimnazijos bendruomenės narių.