Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija 2022–2023 metais dalyvavo projekte „Kokybės krepšelis“. Šis laikotarpis pasižymėjo intensyviu bendradarbiavimu su šalies ir vietos partneriais bei atnešė vertingų pamokų. Vienas iš veiklos prioritetų diegiant šį projektą buvo ugdymo karjerai – STEAM mokslų populiarinimas tarp mokinių; STEAM dalykų mokytojų kompetencijų tobulinimas; mokymų pradinio, pagrindinio ugdymo ir STEAM mokomųjų dalykų mokytojams kaip įveiklinti gamtos laboratorijas organizavimas; sėkmingai įgyvendinamos STEAM strategijos, organizuojant edukacines išvykas mokiniams.

Birželio 14 dieną vyko baigiamoji rajoninė mokinių STEAM tiriamųjų darbų konferencija „Gerųjų praktikų diena“, kurią organizavo direktoriaus pavaduotojai ugdymui H. Romanovska, biologijos mokytoja metodininkė K. Voitechovič, technologijų vyresn. mokytoja I. Lesnevska, fizikos mokytoja A. Bogumilo, biologijos vyresn. mokytoja T. Dulko, chemijos mokytoja metodininkė R. Boris, pradinių klasių mokytoja M. Bogdevič, dailės mokytoja R. Utovka, muzikos mokytoja metodininkė A. Balkuvienė, informacinių technologijų vyresn. mokytoja J. Masalskaja, lietuvių kalbos vyresn. mokytoja R. Tauraitė, neformaliojo ugdymo mokytojos R. Šekštelė ir M. Turovets.

Konferencijos tikslas – skatinti aktyvų ir veiksmingą mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą kartu atliekant tiriamąją veiklą ir dalintis gerąja patirtimi. Konferencijos uždaviniai: ugdyti STEAM veiklos gebėjimus, formuoti praktinės veiklos įgūdžius, skatinti pažinti gamtą, formuoti mokslinio mąstymo ir tyrimų įgūdžius, plėtoti skaitmeninę kompetenciją mokiniams kartu su mokytojais atliekant tiriamuosius darbus, taikant inovatyvius ugdymo(si) metodus ir priemones, aptarti STEAM praktinių tiriamųjų darbų svarbą ir reikšmę bendrojo ugdymo programoje, taip pat jų įtaką mokinių ugdymo(si) motyvacijai ir tolimesniam karjeros pasirinkimui.

Renginyje dalyvavo ir pranešimus skaitė net trisdešimt trys 4–IVG klasių mokiniai iš septynių Vilniaus rajono mokyklų: Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos, Rudaminos ,,Ryto“ gimnazijos, Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos, Nemenčinės Gedimino gimnazijos, Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos, Valčiūnų gimnazijos bei Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos. Buvo skaityti net 22 atrinkti pranešimai – geriausi praktikos pavyzdžiai įvairiausiomis STEAM temomis. Pranešėjams ir jų mokytojams buvo įteiktos padėkos bei atminimo dovanos.

Mokiniai ir mokytojai patobulino dalykines ir bendrąsias kompetencijas bei sužinojo daug naujovių apie inovatyvių veiklų taikymą ugdyme. Mokiniai įrodė, kad geba pasiruošti pristatymui, kalbėti prieš auditoriją, atsakyti į klausimus, diskutuoti ar net kelti hipotezes. Todėl STEAM konferencija yra įveikiamas iššūkis ir galimybė tobulėti šiame sparčiai besivystančiame pasaulyje.

Rengėjai tikisi, kad mokiniai remdamiesi įgytomis žiniomis bei asmenine patirtimi ir ateityje gebės nurodyti sąlygas, kuriomis atliko eksperimentą – bandymą, tiriamąjį darbą, plėtos gebėjimus stebėti, tyrinėti bei suprasti STEAM ugdymo galimybes. Viliamės, kad tvirtės ryšiai tarp mokinių ir įvairių dalykų mokytojų. Į konferenciją susirinkę dalyviai patvirtino, kad projektas buvo svarbus ir reikalingas, o STEAM ugdymas padės rengtis ateityje laukiantiems iššūkiams ir išbandymams.

Norime visus paskatinti dalintis STEAM ugdymo mokslinėmis ir metodinėmis įžvalgomis, praktikomis, pamokų organizavimo idėjomis, metodais, priemonių pavyzdžiais, skatinančiais mokymosi motyvaciją, kritinį mąstymą, atskleidžiančiais pažintinius ir kūrybinius mokinių gebėjimus.

Organizatoriai