Spotkanie z uczniami ze Skojdziszek – współpraca szkół W ramach wieloletniej współpracy ze Szkołą-Przedszkolem w Skojdziszkach, 9 kwietnia nasze gimnazjum odwiedzili uczniowie klasy 4, pod opieką wychowawczyni, pani Julity Aleksandrowicz.
Gości przywitała wicedyrektor, pani Honorata Romanowska i zaprosiła na krótką wycieczkę po szkole. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z rówieśnikami, uczniami klas 4. Podczas wspólnych gier i zabaw dzieci miały okazję lepiej się poznać i zaprzyjaźnić.

Nauczyciele dla gości ze Skojdziszek przyszykowali wiele ciekawych zajęć, prowadzonych metodą STEAM. W pracowni chemii, jako prawdziwi młodociani naukowcy, wykonywali zachwycające doświadczenia chemiczne. Podczas spotkania z biologią korzystali z mikroskopów, dzięki którym poznawali tajemniczy mikroświat, a swoją wiedzę sprawdzali poprzez udział w quizach przyrodniczych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli również w integrowanej lekcji plastyki i technologii. Podczas zajęcia wyczarowywali z modeliny różne rzeczy, ćwiczyli zdolności manualne, cierpliwość, dokładność i kreatywność.

Spotkanie z uczniami ze Skojdziszek zakończyło się przy herbatce i pysznym poczęstunku. Wspólnie spędzony czas pozostawi w pamięci miłe wspomnienia zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Teresa Dulko