Šiandien 6b klasės mokiniams buvo suplanuota pamoka lauke "Plotas ir tūris", tačiau dėl neprognozuojamų orų pamokos planas buvo redaguotas ir veikla vyko mokyklos pastate. Gimnazijos ugdytiniai ilgai nagrinėję temą apie stačiakampio gretasienio paviršiaus plotą ir tūrį, ėjo savo jėgas ir įgytus gebėjimus išbandyti praktiškai. Mokinių užduotis buvo paskaičiuoti vienos koridoriaus plytelės plotą, tada paskaičiavus visas plyteles esančias koridoriuje, sužinoti koridoriaus plotą. Mokiniams buvo suteikta laisvė savarankiškai pasirinkti užduoties atlikimo būdą ir priemones. Mokiniai darbą atliko kūrybiškai, naudojosi loginio mąstymo gebėjimais ir problemą sprendė labai įvairiai. Vieni skaičiavo plyteles lipdami ant kiekvienos iš jų (daugino plytelės plotą iš jų kiekio), kiti skaičiavo plytelių skaičių per ilgį ir plotį ir taip gavę jų kiekį daugino iš ploto.

Smagiausia buvo, kai viena grupė sugalvojo išvis neskaičiuoti plytelių. Jie aplankė mokyklos direktoriaus pavaduotoją ūkio reikalams ir paprašė parodyti pastato planą, kuriame lengvai atrado koridorių plotus. Pasidžiaukime pamokos akimirkomis.

Pamoką suplanavo ir pravedė matematikos mokytoja A. Bogumilo