Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Maj to piękny miesiąc, kiedy obchodzimy Dzień Matki, czerwiec zaś rozpoczyna się Dniem Dziecka i Dniem Ojca.

Dzień Dziecka to przede wszystkim czas radości, zabawy, miłości i integracji rodziny. W naszej placówce organizowanie festynu z okazji Dnia Dziecka stało się już wieloletnią tradycją.

Z tej okazji zamiast tradycyjnych lekcji miejsce zastępuje świetna zabawa, obfita w moc atrakcji z udziałem nie tylko nauczycieli i uczniów, lecz i rodziców. Właśnie 1 czerwca w czwartkowe popołudnie w Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w szkolnym ogrodzie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor szkoły Żaneta Jankowska.

Wśród gości przybyłych na święto znaleźli się: wiceprezes AWPL-ZChR, radny Samorządu rejonu wileńskiego Waldemar Urban, starosta gminy Rudomino Józef Szatkiewicz, dyrektor żłobka-przedszkola w Rudominie Irena Bylińska, dyrektor Wielofunkcyego Ośrodka Kultury w Rudominie Wioleta Cereszka, dyrektor Centralnej Biblioteki Rejonu Wileńskiego Mirosław Wojciulewicz. W naszym gimnazjum działa wiele kół zainteresowań, które rozbudzają zdolności i zainteresowania w uczniach.

Właśnie w tym dniu uczniowie klas młodszych jak i starszych pod opieką kierowników kół zainteresowań, działających w naszym gimnazjum, popisały się pokazem talentów wokalnych, tanecznych i teatralnych. Podziwialiśmy umiejętność gry na akordeonie i na flecie naszych sąsiadów, uczniów z Gimnazjum ,,Ryto“, uczniów Szkoły Sztuk Pięknych w Rudominie, wśród których był uczeń i naszego gimnazjum. Przeciąganie liny, strefa zajęć edukacyjnych z robotyki, malowanie twarzy, malowanie na folii, warsztaty ceramiczne, turniej gry w warcaby, gry interaktywne z robotem Photon, warsztaty kulinarne, pieczenie kiełbasek. Te i inne atrakcje towarzyszyły tegorocznemu festynowi.

Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończyła dyskoteka z udziałem wszystkich obecnych uczestników festynu. A jedną z takich pięknych chwil festynu były wypowiedziane słowa podziękowania przez panią dyrektor Żanetę Jankowską i przez panią wicedyrektor Mirosławę Klim wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego święta.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było smakowanie lodów. Jak wiadomo dzieci potrzebują naszego czasu, uwagi i obecności. Ten dzień był idealnym preteksemt do wspólnej aktywności, radości i odpoczynku. Cieszymy się, że piękna słoneczna pogoda sprzyjała realizacji rodzinnego wydarzenia na świeżym powietrzu.

Życzliwe relacje, dobra, pozytywna energia, emocje płynące ze zdrowej rywalizacji, spokój, radość i uśmiech na twarzy każdego, to wszystko świadczyło, że wspólnie spędzony czas był udany. Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości, samych sukcesów, nadal rozwijania swych talentów i pasji i aby każde dziecko miało kochających rodziców. Ponieważ jak powiedział Ernest Hemingway: „Miłość jest najwyższym sensem istnienia”, niech więc dzieci żyją w miłości i dla miłości.

Łucja Andrijewska, starszy nauczyciel nauczania początkowego