VIII Rejonowy Festiwal Teatrów Szkolnych „Mi*m’2023”

Teatr jest odzwierciedleniem naszego życia. Życie ludzkie podobne jest do teatru. Czasem się cieszymy, czasem się smucimy, czasem jesteśmy świadkami jakiegoś cuda, czasem wpadamy w refleksje. W dniu 27 marca jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Teatru.

Z tej okazji stało się tradycją organizowanie festiwali-przeglądów zespołów teatralnych szkół rejonu wileńskiego.
Cieszymy się, że to nie tylko rywalizacja, ale i dobra okazja do wymiany doświadczeń w zakresie organizowania zajęć pozalekcyjnych.
Zajęcia teatralne przynoszą wiele korzyści, ponieważ umożliwiają dzieciom zrozumienie siebie, wyeksponowanie swoich talentów i uzdolnień. Takie zajęcia dowartościowują uczniów, stwarzają im szansę wykazania się pomysłowością i odniesienia sukcesu.

Tym razem VIII Rejonowy Festiwal Teatrów Szkolnych „Mi*m’2023” odbył się 28 marca w Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce.
Swoje spektakle zaprezentowało w nim 9 teatrzyków szkolnych z 7 placówek oświatowych rejonu wileńskiego. „Powiedz mi, a na pewno zapomnę. Pokaż, a jest szansa, że zapamiętam. Pozwól przeżyć, a będę pamiętać całe życie” – te słowa Konfucjusza były myślą przewodnią tegorocznego Festiwalu.

Zespołowi ,,Przyjaciele sceny”, działającemu w naszym gimnazjum, a mianowicie uczniom 4c klasy, gratulujemy zdobycia III miejsca.
Młodocianym zaś aktorom życzymy powodzenia w eliminacjach republikańskich XXVII Festiwalu Teatrów Szkolnych „Wilno-2023”.

Łucja Andrijewska, starszy nauczyciel nauczania początkowego